Samsung dodaje obsługę platformy Blockchain VR Decentraland

Gigant z branży technologicznej – Samsung, dodaje obsługę opartego na blockchain wirtualnego świata Decentraland do swojej aplikacji portfela kryptowalut.

Stworzony w 2015 roku przez Ari Meilicha i Estebana Ordano, Decentraland zaczynał jako prosta, pikselowana siatka, która przydzielała piksele użytkownikom za pomocą algorytmu Proof-Of-Work. Od tego czasu Decentraland przekształciło się w nowy świat 3D, w którym użytkownicy używają dwóch rodzajów tokenów do interakcji z platformą za które mogą kupić ziemię, towary oraz usługi „w świecie” Decentraland.

Platforma oparta na Ethereum pozwala użytkownikom zarabiać i budować wirtualny świat przy użyciu tokenów NFT (non-fungible tokens) lub kryptowalut.

Zgodnie z ogłoszeniem Decentraland w poniedziałek, natywne tokeny platformy, LAND i MANA, są teraz obsługiwane przez aplikację Samsung Blockchain Wallet.

Tokeny NFT LAND reprezentują działki wirtualnych nieruchomości, co ułatwia wymianę działek z innymi mieszkańcami Decentraland.

Tokeny MANA zaś, oparte na standardzie ERC-20, służą do robienia zakupów w grze i są spalane (niszczone) w celu zakupu LAND.

Wirtualny świat 3D w stylu Second Life, różni się tym, że należy do jego użytkowników, powiedział współzałożycielowi Esteban Ordano.

Samsung zaprezentował portfel kryptowalut na początku marca 2019 r. Dla swojego wówczas flagowego telefonu Galaxy S10.

Gigant technologiczny rozszerzył wsparcie dla kryptowalut i projektów blockchain’owych także w swoich tańszych telefonach, gdzie można dodawać aplikacje dapps.

zródło: Coindesk

Photo : https://twitter.com/decentraland

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.