Samozwańcza Republika Abchazji: nie można przegapić okazji do uruchomienia kryptowaluty narodowej

Abchazji nie wolno przegapić szansy na wprowadzenie własnej kryptowaluty narodowej.

Wspomniał o tym abchaski minister gospodarki Adgur Ardzinba w wywiadzie dla Abchaskiej Państwowej Telewizji i Radia.

Kiedy cały świat, my także, zdamy sobie sprawę, że to było dobre i konieczne, będzie już za późno. Jeśli stracimy czas, będziemy żałować straconej okazji „- powiedział Ardzinba.

Stworzenie kryptowaluty wspieranej przez państwo ma wyjątkową okazję do pobudzenia rozwoju gospodarczego kraju, uważa minister. Według Ardzinba prawie wszystko jest gotowe do realizacji tego projektu, z wyjątkiem ram prawnych.

Ardzinba zaznaczył, że w 2017 roku, kiedy ani jeden kraj nie był gotów zainwestować w taki projekt, Abchazja była jedną z pierwszych, która wyraziła zamiar stworzenia narodowej kryptowaluty, ale nie mogła wprowadzić jej do gospodarki. Ale dziś niektóre kraje już odniosły sukces w tym przedsięwzięciu i przyniosły wiele korzyści. Zamierzamy skorzystać z ich doświadczenia.

Od tego czasu i do dzisiaj Białoruś przyjęła duży dekret o kryptowalutach. Mimo wysokiej inflacji Wenezuela wprowadziła własną kryptowalutę, która od pierwszego dnia przyciągnęła 750 milionów dolarów. Nie ukrywam, że jestem osobiście zaangażowany w ten projekt„- przyznał minister.

Urzędnik ma nadzieję, że Abchazja wreszcie będzie w stanie stworzyć własną kryptowalutę, która będzie impulsem do rozwoju prorosyjskiej republiki.

Adgur Ardzinba opowiada się za stworzeniem Abkhazia Coin (ABHCoin) od 2017 roku. Uważa on, że cyfrowa waluta umożliwi przyciąganie inwestycji do gospodarki kraju i obejście wszelkiego rodzaju politycznych i ekonomicznych blokad i embarg.

W tym samym czasie rosyjski prezydent Władimir Putin stwierdził ostatnio , że utworzenie kryptowaluty wspieranej przez państwo w Rosji nie wchodzi w grę, ponieważ „kryptowaluty rozciągają się poza granice państwowe”.