Salwador zalegalizował Bitcoina. Rząd kupił 400 BTC

Bitcoin – legalny środek płatniczy w Salwadorze

We wtorek 7 września w Salwadorze weszła w życie ustawa uznająca bitcoin za legalny środek płatniczy. Prezydent Nayib Bukele opublikował tweeta na trzy minuty przed północą czasu lokalnego.

Za trzy minuty przejdziemy do historii” – pisał Bukele.

Wcześniej głowa państwa potwierdziła, że ​​rząd Salwadoru nabył pierwsze 200 BTC. Zakup jest częścią nowego funduszu o wartości 150 milionów dolarów zatwierdzonego przez władze, aby umożliwić wymianę bitcoinów i dolarów.

Nasi brokerzy będą kupować znacznie większe ilości w miarę zbliżania się terminu” – powiedział Bukele.

Później ogłosił dodatkowy zakup 200 BTC. W tej chwili łączna kwota zakupionych monet wynosi około 21 milionów dolarów.

Od północy 7 września portfel Chivo Bitcoin stał się dostępny. Pod koniec czerwca prezydent zlikwidował prowizje za przelewy i konwersje , zapowiedział możliwość wypłaty w bitomatach lub offline. Zapowiedział także dystrybucję 30 dolarów w pierwszej kryptowalucie dla każdego pełnoletniego mieszkańca kraju.

6 września użytkownik Reddita zaoferował, że kupi bitcoin o wartości 30 dolarów na znak solidarności z Salwadorem. Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Sailor, zapytał subskrybentów, czy chcieliby dołączyć do kampanii. 83,9% odpowiedziało twierdząco.

Bukele opublikował krótkie filmy wyjaśniające, jak korzystać z Chivo. Według niego pojawienie się aplikacji w sklepach Apple, Google i Huawei „nie potrwa długo”.

Prezes giełdy Bitcoin Binance Changpeng Zhao zauważył, że jak dotąd tylko jeden kraj na świecie używa kryptowaluty jako środka płatniczego.

To dopiero początek” – napisał .

Międzynarodowy Fundusz Walutowy dostrzegł ryzyko w legalizacji płatności bitcoin , a Bank Światowy odmówił pomocy Salwadorowi we wdrożeniu kryptowaluty.

JPMorgan zakwestionował korzyści płynące z cyfrowego złota dla gospodarki kraju. Analitycy wymienili niską płynność, zmienność i ryzyko konwersji na dolara amerykańskiego jako główne ograniczenia w używaniu monety.

 

 

Comments (No)

Leave a Reply