SafePal – portfel sprzętowy wspierany przez Binance

SafelPal to portfel sprzętowy 100% offline. Zapobiega zagrożeniom jakie niesie ze sobą połączenie przez USB, Bluetooth, Wi-Fi, NFC lub innych częstotliwości radiowych.

Portfel posiada wbudowany mechanizm samozniszczenia i kasowania klucza, który chroni twoje zasoby przed włamaniami.

Portfel obsługuje ponad 10 tysięcy różnych kryptowalut. Między innymi BTC, ETH, BNB, DOT, XRP, a także tokeny ERC-20, BEP-2, TRC10, TRC20, NEP5, EOS i XLM.

W zestawie z portfelem oprócz gustownego opakowania znajdują się 3 karki na wpisanie swojego klucza, przewód USB, dwie naklejki oraz mikrofibrowa ściereczka. Pudełko posiada plombę, więc warto na to zwrócił uwagę.

Po rozpakowaniu i uruchomieniu portfela musimy zainstalować aplikację SafePal na telefon. Portfel poprosi nas o zeskanowanie kodu, aby sprawdzić autentyczność urządzenia.  Skanujemy portfelem kod z aplikacji a następnie skanujemy telefonem kod z portfela w celu weryfikacji. W przyszłości wszystkie operacje (zmiany w portfelu, podpisanie transakcji, dodanie nowych kryptowalut) polegają na obustronnym skanowaniu kodów.

Następnym krokiem jest utworzenie nowego seed’a lub przywrócenie już istniejącego oraz opcjonalnie nadanie pinu. Warto jeszcze przed przystąpieniem używania portfela wgrać najnowszy firmware który ściągniemy ze strony https://www.safepal.io/upgrade. Wystarczy podać numer seryjny urządzenia, ściągnąć plik, podłączyć portfel za pomocą USB (najlepiej do komputera odłączonego od sieci) i przeciągnąć pliku upgrade na portfel.

Następnie parujemy aplikację z portfelem poprzez wybranie z opcji dodanie portfela sprzętowego.

Sama aplikacja SafePal może działać jako portfel softwarowy bez portfela sprzętowego. Wtedy seed zapisany jest na telefonie, a nie jak w przypadku portfeli sprzętowych tylko i wyłącznie na urządzeniu, które nie ma dostępu do sieci.

Aplikacja SafePal to bardzo i prosty w obsłudze portfel. Aplkacja jest dość mocno rozbudowana, posiada DEX’a Binance, dostęp do Web3 (Uniswap, Compound,Curve itp.), a także opcję swap token.

Ważną opcją dla użytkowników XRP jest możliwość dodania tokena Spark.

Dodatkowo dla osób które do końca tygodnia zamówią portfel jest 15% zniżki z kuponem SafePalthankU. Cena portfela w chwili pisania artykułu to 39,99 USD, jest możliwość płatności BTC 🙂

oficjalna strona portfela: https://www.safepal.io

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.