Pierwsza na świecie rzeźba krypto została wzniesiona w Londynie

Punkt obserwacyjny na słynnym Southbank w Londynie stał się domem dla „Crypto Connection” – pierwszej na świecie rzeźby poświęconej dynamicznie rozwijającemu się ekosystemowi kryptowalut.

Rzeźba została stworzona przez włoskiego współczesnego artystę Federico Clapisa. Na zlecenie Eidoo i dostawcy portfela krypto dzieło będzie wystawione na publicznie przez 10 dni.

Trzy metrowy egzemplarz z brązu zachęca widzów do myślenia o przyszłości globalnego systemu finansowego i wpływie technologii blockchain na przyszłe pokolenia.

Dzięki temu dużemu kawałkowi z brązu artysta reprezentuje głęboką prenatalną więź między matką a synem i antycypuje nadejście hiper-połączonego pokolenia, którego synapsy są genetycznie związane z rozległą siecią i których oczy będą świadkami stale ewoluującej rzeczywistości.

To, co obserwujemy teraz, to przejściowy okres, który będzie zwyczajną rzeczywistością dla następnych pokoleń. To przyszłe pokolenie będzie żyło w świecie, w którym wiedza, relacje, a nawet gospodarka zostaną rozjaśnione paradygmatami przeszłości, ale pozostaną niezmiennie zaszyfrowane dla tych, którzy, niestety, pozostaną w tyle”.

kryptorzezba2

W ten sposób artysta zaprasza ludzi do oglądania historycznego crypto z innej perspektywy. W połączeniu z prowokacyjnym futurystycznym planem, ta klasyczna rzeźba z polerowanego brązu podkreśla podwójną naturę kryptowalut jako ulotnego złudnego trendu, ale zbudowanego by przetrwać. Wiele osób traktuje kwestie kryptowalut jako zbyt „kryptograficzne”, które należy rozumieć, ale wciąż zbyt intensywne, aby można je było całkowicie ignorować.

Kryptowaluty niosą za sobą radykalne przemyślenie fundamentów struktury społecznej, a tym samym znajdują drogę do świata sztuki. Na przykład francuski artysta uliczny Pascal „PBOY” Boyart zaznacza swoje prace kodami QR łączącymi go z portfelem Bitcoin, a także często używa w swoich pracach symbolu Bitcoin.