Rynek kryptowalut to 10 giełd

Coingecko: 10 giełd kryptowalut dzieli rynek krypto

Listopadowy upadek FTX doprowadził do zmiany udziału i stopnia wpływu giełd kryptowalut na rynek aktywów cyfrowych. Eksperci Coingecko sklasyfikowali największe giełdy kryptowalut według ich udziału w wolumenie obrotu.

Wyniki badania Coingecko odzwierciedlają kategorię wagową giełd kryptowalut na światowym rynku aktywów cyfrowych na koniec marca.

Binance potwierdził swoją pozycję lidera z 62% udziałem w rynku i 560 miliardami dolarów miesięcznego wolumenu transakcji spot. Wolumen obrotu Binance wzrósł o 2,8% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wraz z Binance wpływy zyskują południowokoreańska giełda Upbit i OKX z Seszeli.

Pod koniec marca Upbit potwierdził swoją pozycję drugiej co do wielkości giełdy kryptowalut na świecie z udziałem w rynku na poziomie około 7% i miesięcznym wolumenem transakcji spot na poziomie około 64 miliardów dolarów.

Pod względem wolumenu obrotu na Giełda Upbit, analitycy Coingecko odnotowali spadek o 13,5% w porównaniu do lutego. OKX stała się trzecią co do wielkości giełdą kryptowalut na świecie z udziałem na poziomie 6,4% i wolumenem obrotu wynoszącym około 58 miliardów dolarów.

Każdy z pozostałych 10 czołowych konkurentów wyróżnionych przez Coingecko stanowi 15% światowego rynku aktywów cyfrowych. Coinbase – 5,4%, MEXC – 5,2% i Gate.io – 4,7%.

Coingecko zauważył, że w porównaniu z 2022 r. giełda MEXC Global wykazała spadek wolumenu transakcji spotowych o prawie 40%: z 84,1 mld dol. do 46,9 mld dol. proc., do 675,6 mln dol.

Również według wyników pierwszego kwartału 2023 r. Giełdy Kucoin i Huobi nadal stopniowo tracą swój udział w rynku. Analitycy The Block poinformowali , że do końca kwietnia wolumen obrotu na rynku spot kryptowalut spadł o 65%. Eksperci przypisują incydent wprowadzeniu prowizji na giełdzie Binance.

Comments (No)

Leave a Reply