Rozpoczęto dochodzenie w sprawie Uniswap Labs

SEC prowadzi dochodznie w sprawie DEXa Uniswap

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wszczęła dochodzenie w sprawie Uniswap Labs, twórcy największej zdecentralizowanej giełdy kryptowalut. Informacje podał The Wall Street Journal, powołując się na źródła. Regulatora interesują informacje o tym, jak inwestorzy korzystają z giełdy i jak się rozwija.

W sierpniu prezes SEC Gehry Gensler ogłosił, że mogą rozpocząć regulowanie projektów ze zdecentralizowanej przestrzeni finansowej. W szczególności mogą zostać uregulowane projekty nagradzające uczestników cennymi tokenami lub wykorzystujące inne modele motywacyjne. Jednocześnie Gensler kwestionował „decentralizację” wielu projektów DeFi, niezależnie od tego, co same o sobie mówią.

Nadal istnieje kluczowa grupa facetów, którzy nie tylko piszą kod jak w oprogramowaniu open source, ale często mają uprawnienia kierownicze i pobierają prowizje” – powiedział Gensler.

Rzecznik Uniswap Labs powiedział The Wall Street Journal, że ich celem jest przestrzeganie prawa i współpraca z władzami. SEC odmówił komentarza w sprawie dochodzenia. Dochodzenie jest we wczesnej fazie i nie może prowadzić do jakichkolwiek działań organów ścigania.

Uniswap umożliwia wymianę tokenów na blockchainie Ethereum bez korzystania ze scentralizowanych ksiąg zamówień. Jest to obecnie największa giełda tego rodzaju z dziennym wolumenem obrotu 1,5 miliarda dolarów. Token UNI stracił na cenie około 8% na tle dzisiejszych informacji.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.