Rośnie procent kobiet inwestujących w Bitcoina !!!

Firma Gryscale opracowała raport w którym sugeruje że 43% inwestorów zainteresowanych Bitcoinem to kobiety.

W badaniu udział wzięło 1100 inwestorów amerykańskich w wieku 25-64 lata.  Wszyscy respondenci byli zaangażowani w inwestycje osobiste i posiadali co najmniej 10 000 USD w aktywach inwestycyjnych.

Bitcoin to nie domena mężczyzn. 

Jak sugerują inne raporty, kryptowaluty są uważane za przestrzeń zarezerwowaną głównie dla mężczyzn. Ponadto GoogleAnalytics sugeruje, że ponad 90% zaangażowania społeczności Bitcoin to mężczyźni. Ale dane ujawnione w tym badaniu kwestionują to postrzeganie.

Raport ten zauważa:

„Rozmowy na temat bitcoin’a koncentrują się głównie na odbiorcach będących głównie inwestorami płci męskiej, a jednak dane wskazują, że kobiety również interesują się bitcoinami”.

W szczególności 56,2% kobiet i 56,4% mężczyzn dostrzega znaczne możliwości wzrostu w walutach cyfrowych. Ponadto 49,8% kobiet uważa, że ​​ograniczona podaż Bitcoin’a może podnieść popyt i cenę, podobnie jak 49,9% mężczyzn.

Co więcej, 47% kobiet w porównaniu z zaledwie 39% mężczyzn uważa, że ​​nadszedł czas, aby kupić Bitcoin’y, ponieważ wierzą, że cena tylko będzie wzrastać. Co ciekawe, 63% kobiet w porównaniu z 56% mężczyzn zgodziło się, że możliwość zakupu tylko niewielkiej części BTC była ważnym powodem zaiteresowania się tą inwestycją.

Wśród 43% inwestorów zainteresowanych BTC były kobiety. Około 80% kobiet było również zaintrygowanych jego potencjałem, podczas gdy 93% stwierdziło, że byłyby bardziej otwarte na kryptowaluty, gdyby dostępnych było więcej materiałów edukacyjnych.

Raport stwierdza także, że kobiety postrzegają inwestycje raczej jako sposób na ochronę siebie i swoich rodzin niż na sposób na wzbogacenie się. Na przykład 60% kobiet przywiązywało większą wagę do bezpieczeństwa finansowego niż budowania bogactwa, podczas gdy tylko 48% mężczyzn podzielało ten pogląd.

Kobiety są mniej skłonne do podejmowania ryzyka jeśli chodzi o inwestycje.

42% kobiet zauważyło również, że planuje „bezpiecznie” inwestować, tym samym 35% mężczyzn powiedziało to samo.

Mężczyźni są bardziej „pewni” swoich inwestycji niż kobiety.

Co więcej, kobiety częściej oceniają siebie jako osoby mniej skłonne do inwestowania niż mężczyźni, a 44% procent kobiet i 22% mężczyzn twierdzi, że nie czuje się pewnie w inwestowaniu.

Jednocześnie kobiety mają bardziej pesymistyczne spojrzenie na gospodarkę USA – tylko 46% spodziewa się pozytywnego rozwoju – a 57% mężczyzn było optymistami. Podobny kontrast można zaobserwować, analizując ich poglądy na temat globalnej gospodarki, przy czym tylko 36% spodziewa się pozytywnych zmian w porównaniu z 43% mężczyzn.

Chociaż raport sugeruje, że zainteresowanie Bitcoinem jest prawie równo podzielone między mężczyzn i kobiety, inne źródła wskazują jednak, że znacznie mniej kobiet inwestuje w Bitcoin’a niż mężczyźni ogółem. Jak podał Cointelegraph pod koniec lipca, szacuje się, że tylko 20% posiadaczy europejskich kryptowalut to kobiety.

zródło: Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.