Rosną udziały rynkowe Binance i Poloniex, Bitfinex ciągle spada

Według badania The Block udział Binance w rynku rośnie wśród giełd. W Udział w rynku giełdy Bitfinex nadal spada.

W porównaniu z czerwcem, w którym odnotowaliśmy tegoroczne szczyty na rynku kryptowalut, całkowity wolumen obrotu na giełdach spada. Jednak udziały różnych giełd w rynku stale się zmieniają.

Na przykład w marcu Binance stanowił 70% rzeczywistych obrotów na rynku. Do lipca liczba ta spadła do 53%, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy prawie wróciła do poprzedniego poziomu, osiągając 67%.

Dynamika udziału w rynku giełd z rankingu Bitwise Real 10 . Dane: The Block, CryptoCompare

Przywrócenie popularności Binance odbywało się na tle wprowadzania na szeroką skalę nowych produktów i opcji – handlu na dźwigni (lipiec), kontraktów futures (wrzesień) i platform OTC obsługiwanych przez rynek (wrzesień).

Wprowadzenie na rynek różnych produktów poprzez giełdy z oceną Bitwise Real 10. Dane: Multicoin Capital

Analitycy The Block podkreślają, że chociaż możliwe jest, że produkty te nie miały bezpośredniego wpływu na handel, miały one jednak korzystny wpływ na cały ekosystem ze względu na efekt sieciowy .

Bitfinex traci grunt, a Poloniex wstaje z kolan

Na początku roku udział giełdy Bitfinex wynosił około 18%, ale stopniowo liczba ta spadła do wartości jednocyfrowe.

Kiedy aktywność rynkowa zanika, wolumeny stają się niskie. Jednak gdy tylko nastąpi skok cen, nasze wolumeny stają się wyższe niż na zdecydowanej większości innych giełd ”- powiedział Paolo Ardoino, dyrektor techniczny giełdy Bitfinex.

Co do niegdyś popularnej giełdy Poloniex, przez większość roku jego udział w rynku wynosił około 1%.

Po ogłoszeniu odejścia od Circle giełda tymczasowo ustanowiła zerowe opłaty transakcyjne. Przyniosło to pewne korzyści – udział Poloniex w rynku przekroczył 2%.

Comments (No)

Leave a Reply