Robinhood planuje uruchomić portfel krypto i indywidualne konta emerytalne

Za pomocą kont emerytalnych firma zamierza przyciągnąć inwestorów długoterminowych, a portfele kryptowalut poprawią użyteczność platformy.

Przed IPO broker internetowy Robinhood zorganizował road show, w którym prezes startupu Vlad Tenev ujawnił, że firma koncentruje się na rozwoju swoich produktów kryptowalutowych. Powiedział, że użytkownicy mogą spodziewać się pojawienia portfela kryptowalutowego. Możliwe jest również uruchomienie indywidualnych kont emerytalnych (IRA) i Roth IRA, które zapewniają ulgi podatkowe dla osób, które chcą odłożyć na emeryturę.

Tenev obiecał użytkownikom uruchomienie portfela kryptowalut „tak szybko, jak to możliwe”. Powiedział również, że zespół Robinhood naprawi fakt, że użytkownicy obecnie nie mogą przenosić kryptowalut na i ze swojego konta, co jest możliwe na przykład na Coinbase.

Oferta indywidualnych kont emerytalnych (IRA) i Roth IRA przeniesie Robinhood na wyższy poziom. Według Instytutu Firm Inwestycyjnych (ICI) na koniec marca Amerykanie posiadali w IRA łącznie 12,6 bln dolarów, czyli o 2,8% więcej niż na koniec grudnia ubiegłego roku. Ze względu na kary za wczesne wycofanie pieniędzy (około 10%), IRA przyciągają inwestorów długoterminowych.

Jesteśmy zainteresowani tworzeniem różnych kont, w tym IRA i Roth IRA, wiele o tym słyszeliśmy od naszych klientów. Chcemy, aby nowicjusze stali się długoterminowymi inwestorami”- odpowiedział Tenev inwestorowi podczas road show.

Jak wynika z prezentacji z roadshow, w drugim kwartale 21% przychodów brokera pochodziło z transakcji kryptowalutowych. W pierwszym kwartale Dogecoin przyniósł Robinhood 34% całkowitego wolumenu obrotu kryptowalutami w pierwszym kwartale.

Tenev zwrócił uwagę na fakt, że startup zainwestował w stabilność swojej platformy, aby uniknąć takich incydentów jak wstrzymanie handlu podczas rajdu GameStop .

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.