Robert Kiyosaki: „Nadchodzi inflacja. Inwestuj w metale szlachetne i BTC”

Rady Roberta Kiyosaki – inwestuj w Bitcoina

Robert Kiyosaki, autor popularnej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, skomentował obecny kryzys bankowy. Przewidział wzrost inflacji i doradzał inwestowanie w metale szlachetne i BTC.

Nadchodzi fala wykupów (firm z udziałem państwa). A to oznacza jeszcze więcej fałszywych pieniędzy dla już „niezdrowej” gospodarki. Ale moja rada jest taka sama. Kupuj złoto, srebro i BTC”, napisał Kiyosaki na Twitterze.

Ten „tweet” pojawił się 13 marca. Krótko przed tym zlikwidowano najpierw Silvergate Capital, a potem jeden z największych amerykańskich banków – Silicon Valley Bank, po nim problemy dotkęły Signature Bank .

To nie pierwszy taki przekaz od Kiyosakiego. I tak na przykład jeszcze w lutym ogłosił, że amerykańska gospodarka jest bliska załamania.

Jeśli chodzi o jego oświadczenie o ratunkach, Biały Dom oficjalnie odmówił pomocy SVB. Ale Kiyosaki jest przekonany, że władze zainterweniują, jeśli w sektorze bankowym wybuchnie panika.

Doprowadzi to do skoku inflacji, a to z kolei do spowolnienia gospodarki i recesji. Przypomnijmy, że były prezydent USA Donald Trump porównał Bidena do Hoovera, pod rządami którego wielki kryzys ogarnął kraj.

 

Comments (No)

Leave a Reply