Ripple zapewni możliwość tworzenia własnych tokenów w oparciu o XRP Ledger

Czy aby napewno „niewykorzystany potencjał”? Ripple opracowuje możliwość tworzenia tokenów na podstawie rejestru XRP. Opowiedział o tym dyrektor techniczny firmy David Schwartz.

Według niego Ripple dąży do rozszerzenia możliwości sieci, w tym zapewnienia stronom trzecim możliwości tworzenia własnych kryptowalut w ekosystemie XRP. David Schwartz nie zagłębił się w opis wszystkich przyszłych możliwości, zwracając uwagę tylko na taką funkcję, jak uruchomienie tokenów o ustalonej wartości.

Stablecoiny są oczywistym scenariuszem, ale mogą być nie tylko stablecoinami, ale także dowolnymi innymi aktywami powiązanymi z wartością porównawczą ” – powiedział Schwartz.

Inne blockchainy już oferują podobną możliwość, na przykład Tether, który uruchomił kilka stablecoinów jednocześnie na różnych sieciach. Ale, jak mówi David Schwartz, dzięki mechanice XRP tokeny tworzone na jego podstawie za pomocą tokenów aktywów będą miały „gwarantowaną” płynność.

We wrześniu 2019 r. dział inwestycyjny Xpring nabył platformę Logos Network, ogłaszając zamiar opracowania szeregu zdecentralizowanych produktów finansowych (DeFi). Wśród nich były instrumenty pochodne, kontrakty futures i forwardy za pomocą tokena XRP.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.