Ripple zainwestował kolejne 20 mln$ w MoneyGram

Ripple, zainwestował kolejne 20 milionów dolarów w amerykańską usługę MoneyGram, dzięki czemu cała inwestycja zakończyła się kwotą 50 milionów dolarów.

W ostatnim etapie Ripple nabył papiery wartościowe MoneyGram po 4,10 USD za sztukę. Teraz kalifornijski startup ma 9,95% akcji spółki.

Nasze partnerstwo z Ripple pomoże przekształcić zarówno tradycyjny przemysł przekazów pieniężnych, jak i sektor aktywów cyfrowych. Po raz pierwszy w historii przelewy walutowe przeprowadzamy w kilka sekund. Początkowy sukces skłonił nas do rozszerzenia naszego rozwiązania płynności na żądanie” – powiedział Alex Holmes, dyrektor generalny MoneyGram.

Ripple i amerykańska firma MoneyGram zawarły pierwszą umowę na początku 2018 r. Produkt xRapid oparty na tokenie XRP został uruchomiony przez MoneyGram tego lata.

Holmes powiedział wcześniej, że 10% przelewów między USA a Meksykiem jest przetwarzanych przez płynność na żądanie (ODL), przy użyciu tokenu Ripple XRP. Według niego, do końca roku firma planuje zwiększyć wykorzystanie ODL o kolejne cztery korytarze płatnicze.

źródło: https://www.prnewswire.com/news-releases/ripple-makes-investment-in-moneygram-equity-to-complete-original-investment-commitment-expansion-of-on-demand-liquidity-accelerated-300964278.html

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.