Ripple sprzeda jedną trzecią swoich udziałów w MoneyGram

Ripple sprzedaje około jednej trzeciej swoich udziałów w usłudze płatności MoneyGram.

Według raportów przekazanych SEC, Ripple posiada 6,22 miliona akcji MoneyGram, czyli 8,6% ich całości. Kalifornijska firma fintech ma również warranty na zakup kolejnych 5,95 akcji. Te papiery wartościowe pozwalają Ripple zwiększyć swój udział w MoneyGram do 12,17 mln akcji, czyli do 17% całości.

Ripple zamierza jednak nie dokupić a sprzedać 4 miliony akcji. To około 33,3% jego udziału w usłudze płatniczej, jeśli weźmiemy pod uwagę papiery wartościowe reprezentowane przez warranty. Po sprzedaży spółka zachowa 3,22 mln akcji, co stanowi 4,44% udziałów w MoneyGram.

Zakup pakietu MoneyGram przez Ripple miał miejsce w 2019 roku – firma nabyła akcje po 4,10 dolara za akcję. Notowane na Nasdaq papiery wartościowe pod symbolem wzrosły o 260% YTD i obecnie ich cena wynosi 7,42 USD. Sprzedaż akcji obiecuje kalifornijskiej spółce znaczne zyski.

Dane: Yahoo Finance .

To wyjątkowo dobrze przemyślana decyzja finansowa, aby zrealizować część zwrotu z inwestycji Ripple w MGI. W żaden sposób nie odzwierciedla to obecnego stanu naszego partnerstwa ”- powiedziała firma.

Ripple podkreślił, że proces sprzedaży akcji jeszcze się nie zakończył.

Przypomnijmy, że w trzecim kwartale MoneyGram otrzymał od Ripple 9,3 miliona dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.