Ripple inwestuje 25 milionów dolarów w fundusz Blockchain

Firma Ripple zainwestowała 25 milionów $ w swojej kryptowalucie XRP w fundusz inwestycyjny Parallel IV firmy Blockchain Capital, ogłosił w środę amerykański startup.

Blockchain Capital to najstarsza firma venture capital zajmująca się technologią blockchain. W ubiegłym miesiącu ogłosiła, że w czwartej rundzie finansowania pozyskała 150 milionów dolarów na inwestycje. Fundusz poinformował, że wpływy wyniosły 125 milionów dolarów na fundusz IV LP, a dochód z kryptowaluty wartej 25 milionów dolarów został przeznaczony na fundusz o nazwie Parallel Fund IV. Wtedy jednak nie podano co to za kryptowaluta. W środę zapowiedź Ripple ujawniła, że wspomnianą kryptowalutą było XRP.

Firmy wspólnie stwierdziły, że inwestycja ta zostanie wykorzystana do sfinansowania start-upów blockchain, a także do eksplorowania nowych możliwości związanych z XRP ledger i protokołem Interledger (który umożliwia integrację różnych systemów płatności).

„Blockchain Capital to pierwszy fundusz dla każdego projektu, który chce wystartować w przestrzeni technologii blockchain” – powiedział Patrick Griffin, wiceprezes ds. Rozwoju strategicznego Ripple.
„Niezależnie od tego, czy korzystamy z XRP, Bitcoina, czy tylko z podstawowej technologii, naszym celem jest znalezienie najlepszych projektów i zapewnienie im zasobów, które pozwolą im odnieść sukces, zapewniając przy tym długoterminową wartość dla klientów” – mówi w oświadczeniu Bart Stephens, współzałożyciel i partner zarządzający Blockchain Capital.

XRP zajmuje jedno z ważniejszych miejsc w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem rynkowej kapitalizacji. Jednak nie jest on tam bez powodu. Blockchain wraz z Ripple po raz pierwszy zawitał do praktycznej strony świata finansów, a do tej pory żadnej wirtualnej walucie nie udało się tego dokonać na tak wielką skalę.

W listopadzie ubiegłego roku, firma Ripple wywodząca się z San Francisco nawiązała współpracę z bankiem Santander oraz American Express w celu przyśpieszenia płatności transgranicznych (z udziałem przyjaciół, rodziny, partnerów biznesowych) pomiędzy USA i Wielką Brytanią. To pokazuje potęgę technologii blockchain i jej możliwą przyszłość.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.