Ripple, Brave i Huobi dołączają do Instant Global Payments Network PayID

Ripple, Brave, Huobi i 40 innych firm dołączyły do ​​Open Payment Coalition, projektu który chce uruchomić uniwersalny system płatności PayID na całym świecie.

Nowy proces płatności ma być dostępny dla ponad 100 milionów konsumentów, pozwoli użytkownikom wysyłać i odbierać pieniądze w dowolnym miejscu na świecie w dowolnej sieci płatniczej w czasie rzeczywistym.

Użytkownicy mogą podać adres e-mail lub numer telefonu powiązany z ich kontem bankowym, aby natychmiast otrzymywać pieniądze bez konieczności posiadania skomplikowanych numerów kont bankowych, kodów międzynarodowych lub identyfikatorów SWIFT.

Zaangażowane firmy kryptowalutowe i blockchain’owe obejmują takich gigantów jak BitGo, BitPay, Bitrue, Bitso, Bitstamp, Blockchain.com, Brave, BTC Markets, CipherTrace, Coinone, Crypto.com, Huobi, Independent Reserve, Liquid, Ripple i wiele innych.

Ethan Beard z Ripple powiedział, że PayID chce, aby globalne płatności były proste i szybkie. „Gdyby wysłanie płatności było równie płynne jak wysłanie e-maila lub SMS-a, wszyscy wysłalibyśmy więcej płatności szybko i łatwo na całym świecie” – powiedział.

Mike Kayamori, CEO Liquid Group Inc., powiedział, że kryptowaluty będą kluczowym składnikiem projektu: „Płatności będą musiały być interoperacyjne między walutą fiducjarną a kryptowalutą oraz łatwe do wysyłania i odbierania na całym świecie”.

PayID jest już szeroko stosowany w Australii, gdzie stopniowo wprowadzano go w ciągu ostatnich trzech lat. Większość użytkowników banków i kryptowalut w kraju może wysyłać i odbierać natychmiastowe przelewy pieniężne w dowolnym czasie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

PayID to kolejny ważny krok w infrastrukturze, który zapewni łatwość płatności dla międzynarodowej społeczności.

Zródło:Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.