Ripple – ambitne plany ekspansji w Chinach

W ubiegłym roku waluta należąca do Ripple, firmy, która wykorzystuje technologię blockchain do budowy systemu płatności, osiągnęła ogromne zyski i liczne partnerstwa. Jednak firma nie wywarła znaczącego wpływu na rynki azjatyckie. Zwłaszcza w Chinach, w ogromnym rynku finansowym. Jednak w najbliższej przyszłości sytuacja ta może ulec zmianie, ponieważ firma planuje agresywne plany ekspansji w Chinach.

Zgodnie z raportami banki, dostawcy usług płatniczych i organy regulacyjne w Chinach mają przetestować rozwiązanie rozliczeniowe Ripple, xCurrent . Rozwiązanie ma na celu umożliwienie instytucjom finansowym natychmiastowe realizacje przekazów pieniężnych oraz zapewnienie kompleksowego śledzenia wszystkich płatności transgranicznych. Wszystkie testy są przeprowadzane przy użyciu rozwiązań opartych na blokach typu blockchain firmy Ripple.

Sagar Sarbhai, szef stosunków regulacyjnych Ripple, powiedział :

„W tym roku pojawi się więcej ogłoszeń o Chinach, jeśli chodzi o edukowanie i odróżnianie nas od innych kryptowalut, które już tam są.”

Ripple jest już obecna w krajach azjatyckich, takich jak Japonia , Tajlandia i Indie . W zeszłym miesiącu ogłoszono także, że LianLian , chiński dostawca usług płatniczych, wprowadził na rynek produkt XCurrent.

Umożliwiając transakcje finansowe za pośrednictwem blockchain, Ripple dostarczył tradycyjne rozwiązanie typu blockchain dla tradycyjnych firm finansowych. Wielu dostawców usług przekazów przyjęło rozwiązanie xRapid.

Chiny mają kontrolowaną gospodarkę, gdzie produkty zagraniczne nie są preferowane. Firma Ripple doświadczyła już pewnych opóźnień po wprowadzeniu na chiński rynek. Przy surowych przepisach Chiny mają inną wizję tego, jak firmy muszą działać na ich terenie, a to może nie pasować do wizji Ripple.

Jednak Ripple wskazuje, że może się to wkrótce zmienić. Ripple rozmawiało z regulatorami, bankami i dostawcami usług płatniczych, ale rozmowy dotyczące XCurrent są nadal w początkowej fazie i może to trochę potrwać. Wprowadzenie XCurrenta spowoduje wiele zmian na chińskim rynku, a to może być największy sukces firmy Ripple do tej pory.

Ripple nie podało dalszych informacji w tym zakresie. Jest oczywiste, że firma jest bardzo skoncentrowana na rynku chińskim, który jest ogromny, ale bardzo trudny do wejścia.

Tylko dwie siły mogą ograniczyć wizję Ripple, a mianowicie lokalne kontrole kapitału i przepisy prawne. Ale Ripple nie widzi obecnie żadnych takich problemów.

Chiny są jednym z najbardziej restrykcyjnych krajów w zakresie regulacji kryptowalut i ogłosiły zakaz dla wszystkich giełd kryptowalut. Rząd najpierw zamknął krajowe giełdy kryptowalut, a później całkowicie ograniczył chińskich obywateli w handlu walutami cyfrowymi oraz inwestowaniu w ICO.

Zbudowany do użytku korporacyjnego, XRP oferuje bankom i dostawcom usług płatniczych niezawodną, ​​dostępną na żądanie opcję pozyskania płynności dla płatności transgranicznych.