Riot Blockchain kupi nowe koparki za 17 mln dolarów

Riot Blockchain ogłosił, że podpisał umowę zakupu koparek za 17,7 mln dolarów z chińską firmą Bitmain – największą firmą zajmującą się wydobyciem kryptowalut na świecie. Nowa inwestycja to ponad 8000 koparek nowej generacji Antminer.

Riot Blockchain poszerza horyzonty

Zgodnie z warunkami zakupu, Bitmain będzie dostarczać do Riot Blockchain około 2 000 maszyn miesięcznie, począwszy od stycznia przyszłego roku, a skończywszy cztery miesiące później w kwietniu. Riot jest spółką notowaną na giełdzie, która ostatnio musiała wstrzymać część swoich planów ze względu na pandemię koronawirusa. Pierwotnie Riot ogłosił, że otrzyma specjalną partię koparek na początku listopada tego roku, jednak teraz wygląda na to, że plany te zostały opóźnione o kilka miesięcy.

W oświadczeniu, Riot Blockchain wyjaśnił:

Oczekuje się, że nowo ogłoszone zamówienie na 8000 koparek S19 Pro (TH/s) zostanie odebrane i rozmieszczone w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2021 r. i zwiększy łączny hasz rate Riota do 1,45 EH/s (1,446 PH/s). Oczekuje się, że w tym czasie w pełni rozmieszczona zostanie flota licząca około 15 040 koparek.

Wszystko byłoby w porządku, z wyjątkiem jednego drobnego szczegółu: zaledwie kilka miesięcy temu Riot rzekomo ucierpiał z powodu narastającej pandemii do tego stopnia, że wydano sprawozdanie sugerujące, że firma zbliża się do bankructwa. Firma była potencjalnie zagrożona zamknięciem w części biznesu polegającej na odsprzedaży lub redystrybucji sprzętu innych firm (w tym przypadku Antminery od Bitmain).

Jeśli jednak nikt nie kupuje to Riot nie zwiększy swoich przychodów, a od niedawna branża górnicza boryka się z pewnymi problemami. Po pierwsze, wydobycie BTC i kryptowalut nie zostało uznane za niezbędny biznes podczas pandemii, co oznacza, że wiele osób zostało zmuszonych do zamknięcia swojej działalności.

Przy tak wielu firmach górniczych zamykających tymczasowo – lub na stałe – swoje drzwi, ilość sprzedawanych koparek znacznie spadła.

Riot wydał następujące oświadczenie:

„Jeśli nie będziemy w stanie skutecznie obsługiwać naszych koparek, nasza zdolność do wydobywania bitcoinów ucierpi, gdy koparki przestaną działać”.

Skąd Riot ma pieniądze?

Riot Blockchain przez jakiś czas był jedną ze spółek, której pytano się skąd bierze pieniądze na zakup niezbędnego sprzętu. Niedługo po ogłoszeniu swoich kłopotów finansowych, firmie udało się kupić około 1000 Antimenrów, co w sumie powiększyło jej flotę górniczą do 2 000 maszyn.

Spółka nie wygląda jakby borykała się z problemami finansowymi, zwłaszcza, że ma teraz środki na dokonanie zakupów za ponad 17 milionów dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply