Richemont użyje blockchain do śledzenia łańcuchów dostaw diamentów

Richemont, szwajcarska firma produkująca dobra luksusowe, ogłosiła, że będzie używać blockchain do śledzenia dostaw diamentów.

Właściciel marki Cartier szuka technologii blockchain jako możliwego narzędzia do śledzenia łańcucha dostaw diamentów i utrzymania przejrzystości.

Ekonomistka Jin Keyu, która jest profesorem nadzwyczajnym w London School of Economics (LSE) i członkiem zarządu Richemont, zauważyła, że gigant produktów luksusowych szuka sposobów na kontrolowanie „rynków równoległych” i uważa, że ​​blockchain jest jedną z najbardziej opłacalnych opcji.

Zdecydowaliśmy niedawno, by zacząć wykorzystywać blockchain do śledzenia pochodzenia diamentów, kamieni i złota, które sprzedajemy. Mamy również nadzieję użyć blockchain do śledzenia ich źródeł, aby potwierdzić ich autentyczność „.

Ekspertka powiedziała również, że ma akademickie zainteresowanie blockchainem i jednocześnie ujawniła, że ​​planuje dołączyć do chińskiego startupu blockchainowego Ultrain jako doradca w dziedzinie makroekonomii. Według Keyu, projekty blockchain często próbują budować swoją politykę od podstaw, bez względu na badania akademickie w tej dziedzinie.

Dla mnie blockchain zasadniczo zrestrukturyzował całe spektrum ekonomiczne. … Myślę, że to niezwykle interesujące, ponieważ aby rozwiązać ten szeroki problem, potrzebujemy nie tylko teorii mikroekonomicznych … ale także makroekonomicznych, takich jak waluta, polityka pieniężna i regulacje „- zaznaczyła.

W wywiadzie dla CoinDesk wyraziła również zainteresowanie badaniem kryptowalut w odniesieniu do teorii makroekonomicznych w celu stworzenia stabilnej kryptowaluty, która byłaby odpowiednia do przechowywania i wymiany wartości.

Oprócz przemysłu dóbr luksusowych, istnieją również inne, które chcą poprawić przejrzystość swoich łańcuchów dostaw poprzez wdrożenie blockchain. Na przykład w marcu 2018 r. koncern BMW podpisał kontrakt z brytyjskim Blockchain Circulor w celu śledzenia dostaw kobaltu i unikania stosowania niepewnego jakościowo kobaltu w produkcji.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź