Revolut wydał metalową kartę debetową z cashbackiem w kryptowalucie

Revolut fintech rozpoczął wydawanie nowych metalowych kart debetowych z 1% zwrotem kryptowalutowym lub walutowym dla każdej transakcji poza Europą. Właściciele Revolut Metal mogą wybierać spośród 25 walut i kryptowalut, jak bitcoiny (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), Ethereum (ETC) lub Litecoin (LTC).
Karta Revolut Metal jest wykonana z jednego kawałka wzmocnionej stali.

Właściciele Revolut Metal będą również mogli korzystać z wyższych bez opłat limitów wypłat gotówki (do 600 €). Aby uzyskać wspomniane przywileje, należy płacić miesięczną opłatę abonamentową w wysokości 7,99 EUR (82 EUR rocznie). Umożliwi to rezerwację hoteli, restauracji i biletów lotniczych na korzystnych warunkach.

Revolut to brytyjski startup, który oferuje klientom alternatywę dla tradycyjnych banków. Bezpłatne konto mobilne z obsługą 25 walut, darmowe przelewy międzynarodowe i bezprowizyjne płatności na całym świecie. Działanie usług opiera się na aplikacji mobilnej. Klienci Revolut mogą też na całym świecie płacić zbliżeniowo kartą MasterCard lub Visa, unikając kosztów przewalutowania na jedną ze 130 walut lokalnych. Firma obsługuje również kryptowaluty.

W czerwcu Revolut ogłosił partnerstwo z Grupą QIWI, która umożliwiła firmie uruchomienie produktów i usług w Rosji w oparciu o infrastrukturę płatniczą QIWI Bank.

Polska jest trzecim największym rynkiem Revolut w Europie.