Revolut kryptowaluty – czy warto? (prowizja, podatek, opinie)

Revolut jest jedną z najszybciej rozwijających się firm z sektora bankowego. Zezwala na swobodną wymianę walut oraz płatności kartą. Wraz z rozwojem platformy, aplikacja zaczęła oferować klientom nowe możliwości, takie jak inwestowanie w akcje amerykańskich spółek czy metale szlachetne. Nie powinno nikogo dziwić, że następnym krokiem było wprowadzenie do obrotu kryptowalut.

Revolut a kryptowaluty

Za pośrednictwem platformy Revolut można zawrzeć kontrakt na różnice kursowe pomiędzy daną kryptowalutą a kursem dolara. Jest to szczególnie ważne, ponieważ mimo tego, że w aplikacji widnieje dana liczba przykładowo Bitcoina czy XRP to w rzeczywistości nie można tego wysłać na żaden zewnętrzny portfel.

Obecnie można zakupić ponad 40 tokenów, a nowe jednostki dodawane są każdego miesiąca. Można zainwestować w najbardziej popularne kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin, poprzez nieco kontrowersyjnego DogeCoina, aż po mało znane tokeny takie jak Curve Finance, Numeraire czy iExec. Inwestowanie można rozpocząć już od zaledwie 1 grosza – nie trzeba mieć majątku na start, można zacząć przygodę z kryptowalutami od symbolicznych kwot, nastawiając się na naukę, a zysk stawiając w drugim rzędzie.

Revolut kryptowaluty podatek

Zyski z kryptowalut należy rozliczać tak samo jak zyski z aktywów giełdowych. Należy pamiętać o wykazaniu inwestycji przed Urzędem Skarbowym. Obowiązek podatkowy dotyczy w równym stopniu wszystkich obywateli. Revolut przekazuje niezbędne dane podatkowe organom państwowym. Próba oszustwa skarbu państwa, polegająca na nieopłaceniu podatku od zysku może się skończyć dotkliwą karą i nosi znamiona przestępstwa. Płatności na konto Urzędu Skarbowego należy dokonać do końca kwietnia roku po uzyskaniu dochodu, rozliczając zysk w swojej corocznej deklaracji podatkowej.

Revolut karta kryptowaluty

Revolut umożliwia bezpośrednią zamianę środków finansowych na kryptowaluty i w drugą stronę. Niesie to za sobą wiele korzyści. W przypadku, gdy skończy nam się gotówka, a musimy szybko dokonać płatności kartą, można w każdej chwili sprzedać daną kryptowalutę, zamienić ją na gotówkę i dokonać płatności. Revolut oferuje kartę VISA bądź Mastercard, z której korzystać można nie tylko w kawiarni za rogiem, ale także na drugim końcu świata. Honorowana jest w większości państw, a dzięki niskim prowizjom wybierana jest przez osoby, które dużo podróżują.

Revolut kryptowaluty prowizja

Użytkownicy Revolut zobowiązani są do zapłacenia stosunkowo niewielkiej prowizji podczas obrotu kryptowalutami. Wynosi ona 2,5% w przypadku użytkowników Standard i Plus, lub 1,5% w przypadku użytkowników Premium i Metal. Przed dokonaniem transakcji, na ekranie wyświetli się kwota prowizji, dzięki czemu użytkownik może daną transakcję dokładnie przeanalizować.

Revolut kryptowaluty pit

Wszelkie inwestycje związane z kryptowalutami należy wykazać w rocznym zeznaniu podatkowym – są one rozliczane jako dochody z kapitałów pieniężnych. Wartość dochodu podlega opodatkowaniu w wysokości 19% i musi zostać opłacona do 30 kwietnia kolejnego roku po uzyskaniu dochodu.

Revolut kryptowaluty opinie

Użytkownicy aplikacji chwalą sobie możliwość zakupu kryptowalut. Jest to idealna opcja do rozpoczęcia nauki tego prężnie rozwijającego się rynku. Nie trzeba zakładać konta na giełdzie, nie trzeba zakładać zewnętrznego portfela, co może być nieco skomplikowane dla laików. Wystarczy w odpowiednim miejscu kliknąć “zainwestuj” i można rozpocząć swoją przygodę ze światem kryptowalut. 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.