Research and Markets: Udział technologii blockchain w rynku telekomunikacyjnym osiągnie prawie 1 mld $ do 2023 roku

Zgodnie z prognozą Research and Markets, jedną z największych na świecie baz danych badań rynku, blockchain w rynku telekomunikacyjnym prawdopodobnie wzrośnie z 46 600 000 $ w 2018 r. Do 993 800 000 $ w 2023 r.

Niedawno opublikowany 132-stronicowy raport wyszczególnia „rosnące obawy dotyczące bezpieczeństwa” jako jedną z najważniejszych sił napędowych do szybkiej ekspansji blockchain w branży telekomunikacyjnej. Pomimo wszystkich niejasności związanych z jego statusem regulacyjnym w wielu krajach na całym świecie, technologia ta jest postrzegana jako odpowiednie rozwiązanie problemów ochrony danych osobowych przez kilku operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług.

Blockchain na rynku telekomunikacyjnym jest napędzany przez różne czynniki, takie jak rosnące wsparcie dla systemów OSS / BSS [operacje wspierające systemy / systemy wsparcia biznesu] i rosnące obawy o bezpieczeństwo wśród operatorów telekomunikacyjnych. Jednak rosnące obawy dotyczące autentyczności użytkowników oraz niepewny stan prawny i brak wspólnych standardów mogą utrudniać rozwój tego rynku „- podsumowuje raport.

Mimo wątpliwości i obaw związanych z adaptacją blockchain, badania i rynki wydają się trzymać optymistycznych prognoz, przewidując 84% składową roczną stopę wzrostu ( CAGR) dla blockchain w telekomunikacji.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź