Reddit powołuje CFO i potwierdza, że ​​przygotowuje się do debiutu giełdowego

Steve Huffman potwierdził, że platforma przygotowuje się do oferty publicznej, ale nie podał przybliżonej daty złożenia wniosku.

Platforma społecznościowa Reddit wyznaczyła obecnego dyrektora finansowego Allied Universal, Drew Vollero, na stanowisko dyrektora finansowego.

Według The New York Times, specjalista musi oczyścić wskaźniki finansowo-księgowe spółki przed ewentualną publiczną ofertą akcji (IPO).

55-letni Vollero od ponad 20 lat zarządza operacjami finansowymi różnych firm. Przed dołączeniem do Allied Universal pracował jako dyrektor finansowy w Snap Inc. (właściciel komunikatora Snapchat), a wcześniej przez 15 lat zajmował podobne stanowisko w firmie Mattel.

W rozmowie z NYT dyrektor generalny Reddit Steve Huffman potwierdził, że jego firma pracuje nad IPO. Nie podał jednak nawet przybliżonej daty złożenia wniosku.

Ponad 52 miliony osób korzysta codziennie z platformy społecznościowej Reddit. Znajduje się na niej ponad 100 tysięcy społeczności tematycznych, w tym sławny subreddit traderów WallStreetBets.

Regulatorzy zainteresowali się sytuacją wokół WallStreetBets i GameStop – Huffman wraz z szefem internetowego brokera Robinhood musieli nawet udzielać wyjaśnień przed Kongresem USA. Jednak szum najwyraźniej zadziałał tylko na korzyść Reddita. W zeszłym miesiącu platforma zebrała 250 milionów dolarów w rundzie finansowania serii E. Według NYT inwestorzy wycenili firmę na 6 miliardów dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.