Ranking Blockchain: EOS pierwszy, Ethereum drugi, Bitcoin… piętnasty

Chiny opublikowały ostatni, sponsorowany przez rząd, ranking najważniejszych kryptowalut. W rankingu tym Bitcoin zajął dalekie, bo aż piętnaste miejsce. Na fotelu lidera wciąż EOS.

Swój ranking Chińskie Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu (CCID) po raz pierwszy opublikował w maju ubiegłego roku. W swoim dziewiątym wydaniu na czołowej pozycji plasuje się EOS. Od czerwca 2018 utrzymuje on pozycję najwyżej notowanego blockchaina.

Kontrowersje jakie pojawiły się wokół EOS pod koniec zeszłego roku nie przeszkodziły mu w utrzymaniu pozycji lidera przez tak długo. W listopadzie ubiegłego roku został ujawniony model zarządzania EOS. Dowody sugerowały, że niektóre potwierdzone transakcje zostały odwrócone.

Na drugim miejscu rankingu znalazł się Ethereum (ETH), podobnie jak w grudniu. Bitcoin, choć znajduje się na dość niesprzyjającej pozycji i tak znalazł się w lepszym położeniu. W ubiegłym miesiącu BTC utrzymywał 18 pozycję.

Słaba pozycja BTC może być wywołana wieloma czynnikami. Jak ostatnio informowaliśmy, wielu analityków twierdzi, że cena najpopularniejszej kryptowaluty może spaść do poziomu nawet 1200 $. Ponadto, przeciąga się również temat akceptacji ETF Bitcoina. Na akceptację SEC czeka wielu zwolenników kryptowalut. Wielu z nich również twierdzi, że jest to jedyny sposób na odrodzenie BTC.