Dyrektor Huobi zatrzymany przez policję w Chinach

CoinDesk pisze, powołując się na wiele źródeł, że co najmniej jeden główny menedżer giełdy kryptowalut Huobi został aresztowany.

Ma to związek z dochodzeniem w sprawie usługi handlu pozagiełdowego firmy .

Dwie osoby, w tym dyrektor operacyjny Jiawei Zhu, zostało aresztowanych w listopadzie i grudniu 2020 r., podano w publikacji. Zdarzenia te nie wpływają na handel na giełdzie, ponieważ dochodzenie dotyczy oddzielnego ramienia Huobi OTC, mówią źródła.

30 listopada chińska gazeta The Paper poinformowała, że ​​Zhu współpracował przy dochodzeniu. Policja nie zastosowała środków przymusu, a sytuacja jest podobna do przypadku założyciela OKEx Exchange Star Xu. Inny mężczyzna prowadzący serwis OTC Huobi został zatrzymany w grudniu i niedawno zwolniony, powiedział były pracownik giełdy.

Nie jest jasne, czy zatrzymano współzałożyciela Huobi Lin Li. Źródła podają, że on również może wsytępować w dochodzeniu. „Niewiele osób wie dzisiaj o miejscu pobytu Lee” – powiedział jeden z nich.

Policja przesłuchała wielu pracowników giełdy kryptowalut Huobi z różnych działów, w tym finansowych, handlowych i prawnych. Jeden z byłych pracowników powiedział, że policja była w tym przypadku ograniczona, ponieważ działalność giełdy jest zdecentralizowana.

„Trzech dyrektorów jest w więzieniu” – powiedział 12 grudnia Soo Joo, dyrektor generalny Three Arrows Capital, singapurskiego podcastu. Następnie wyjaśnił, że osoby te są w areszcie, a nie w celi, i nie wie, dlaczego tak się stało.

Jedno ze źródeł podało, że Huobi zwróciła na siebie uwagę policji, ze względu na sprawę z 2018 roku, która dotyczy również usługi OTC OKEx. Dwóch byłych pracowników stwierdziło, że obecna sprawa wydaje się być związana z przestępstwami finansowymi popełnianymi przy użyciu usług OTC, w tym hazardu online.

źródło: https://www.coindesk.com/huobi-executive-otc-custody