Przychody Ripple ze sprzedaży XRP wzrosły o 97% w pierwszym kwartale 2021

Ripple zarabia na sprzedaży XRP

Ripple zwiększyło przychody ze sprzedaży tokenów XRP o 97% w pierwszym kwartale, pomimo trwających sporów sądowych z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W czwartek Ripple przedstawiło sprawozdanie finansowe, zgodnie z którym wielkość sprzedaży XRP w tym kwartale wzrosła z 76 270 000$ do 150 340 000$.

Wzrost sprzedaży XRP można przypisać głębszemu zaangażowaniu kluczowych klientów ODL. Od ponad roku Ripple nie prowadzi sprzedaży programowanej”.

Usługa ODL (On-Demand Liquidity) umożliwia klientom Ripple przeprowadzanie natychmiastowych transakcji transgranicznych przy użyciu XRP. Natomiast sprzedaż programowalna jest prowadzona przez partnerów XRP i ma na celu dalszą alokację rezerw firmy. W swoim najnowszym raporcie Ripple zauważa, że ​​jego sprzedaż stanowiła zaledwie 0,07% całkowitego wolumenu obrotu XRP w pierwszym kwartale.

Więcej „wielorybów” XRP

Firma potwierdziła również, że w tym czasie wypuściła 3 miliardy XRP, z czego 2,7 miliarda zostało wycofane. Pierwszy kwartał 2021 roku stał się kwartałem akumulacji XRP. W ten sposób liczba „wielorybów” z co najmniej 10 milionami XRP w portfelach wzrosła z 308 do 319. Zwiększyła się również liczba portfeli z co najmniej 1 milionem XRP.

Sukces Ripple można wyjaśnić wzrostem wartości XRP. W kwietniu dynamika wzrostowa nasiliła się i do połowy miesiąca token był już sprzedawany za około 2 dolary, po trzykrotnym wzroście w ciągu dwóch tygodni.

Comments (No)

Leave a Reply