Przepustowość Ethereum osiąga rekordowe wartości

Ethereum trochę przyspieszyło

Według Glassnode przepustowość w sieci Ethereum wzrosła po korekcie, która zwiększyła limit gazu dla bloku do 15 milionów.

Według najnowszych danych, prędkość przetwarzania transakcji osiągnęła w zeszłym tygodniu 16,5 transakcji na sekundę. To rekordowy poziom. Pod tym względem Ethereum wciąż pozostaje daleko w tyle za wieloma młodszymi konkurentami. Niemniej jednak żadnemu z nich nie udało się jeszcze zostać „ethereum killer”.

Według Bitinfocharts korekta przyniosła pożądany rezultat: średni koszt transakcji spadł z 30 USD (20 kwietnia) do 8 USD (2 maja).

Badanie Glassnode wykazało również związek między odpływem ETH z giełd kryptowalut a ilością środków zamkniętych w inteligentnych kontraktach protokołów DeFi.

Obecnie tylko 12% całkowitej ilości ETH w obiegu znajduje się na giełdach. To minimum z ostatnich 12 miesięcy. Tymczasem na inteligentnych kontraktach jest prawie dwa razy więcej monet – 22,8%. To prawie historyczny rekord.

„Te krzywe są prawie identyczne, poruszają się tylko w przeciwnych kierunkach, co odzwierciedla popyt na produkty DeFi wśród posiadaczy ETH”.