Przeglądarka Opera ma teraz wbudowany portfel kryptowalut

Najnowsza wersja beta przeglądarki Opera dla systemu Android oferuje przyjazny dla użytkownika wbudowany portfel kryptowalut.

To uaktualnienie pozwoli 322 milionom użytkowników Opery uniknąć instalowania osobnych rozszerzeń przeznaczonych do obsługi płatności kryptograficznych na urządzeniach mobilnych.

Jak napisali programiści, Opera potrfel krypto ma na celu ułatwienie korzystania z tego typu portfeli, ponieważ ma znacznie bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs w porównaniu do większości innych portfeli. Opera polega na bezpiecznym systemie operacyjnym systemu Android, aby zweryfikować transakcje kryptograficzne. W ten sposób użytkownicy portfela nie będą już musieli tworzyć nowych kodów PIN ani haseł, aby móc z niego korzystać.

„Płacenie za pomocą Crypto Wallet jest jak wysyłanie cyfrowej gotówki prosto z telefonu, a my właśnie to ułatwiliśmy” – powiedział Charles Hamel w komunikacie o produkcie kryptowalutowym Opery.

„Mamy nadzieję, że przyspieszy to przejście kryptowalut od spekulacji i inwestycji do wykorzystania w rzeczywistych płatnościach i transakcjach w codziennym życiu naszych użytkowników” – dodał.

Wersja beta aplikacji obsługuje tylko obecnie tokeny ETH, ERC-20 i kolekcje ERC-721. Jednak deweloperzy planują dodać wsparcie dla dodatkowych kryptowalut w przyszłości po przetestowaniu i zbadaniu reakcji społeczności. Opera Crypto Wallet ma również wbudowaną obsługę interfejsu API Ethereum Web3, która, jak ma nadzieję norweski producent przeglądarki, zachęci do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

Wierzymy, że dzisiejsza sieć będzie interfejsem zdecentralizowanej sieci jutra” – dodał Hamel. „Stając się pierwszą dużą przeglądarką, która otworzy się na Web 3.0, chcielibyśmy przyczynić się do zwiększenia dostępności Internetu przyszłości. Mamy nadzieję, że przyspieszy to przejście kryptowalut od spekulacji i inwestycji do wykorzystania w rzeczywistych płatnościach i transakcjach w codziennym życiu naszych użytkowników. ”