Protokół xDAO na Binance Smart Chain

Uruchomienie pierwszej zautomatyzowanej platformy do wspólnego zarządzania zasobami kryptograficznymi i tworzenia zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) w Binance Smart Chain, zgodnie z zapowiedzią zespołu startowego xDAO, spodziewane jest do końca kwietnia 2021 r.

Organizacje pracujące nad blockchainem i dające możliwość łączenia aktywów kryptograficznych w celu inwestowania w zdecentralizowane finanse (DeFi) stały się trendem w zeszłym roku. Ich rola powinna stać się jeszcze bardziej widoczna w 2021 roku. Całkowita wartość zablokowana (TVL) projektów DeFi w Ethereum wzrosła 3,5-krotnie od początku roku, a na Binance Smart Chain – ponad 35-krotnie.

xDAO umożliwia użytkownikom wspólne posiadanie portfela i zarządzanie kryptowalutami do celów zbiorowych poprzez automatycznie generowane, audytowane inteligentne kontrakty. Każdy DAO może przechowywać w swoim portfelu dowolne tokeny obsługiwane przez Binance Smart Chain, w tym NFT.

Platforma umożliwia tworzenie 2 typów DAO – firmy (DAC) i funduszu (DAF). Zarówno DAC, jak i DAF wydają tokeny Zarządzania, których środki ze sprzedaży trafiają do ogólnego portfela.

DAC to dobra opcja dla małych zespołów, które muszą szybko i efektywnie wspólnie zarządzać współdzielonymi zasobami kryptograficznymi. Wszystkie decyzje w DAC są podejmowane przez Zespół. Posiadacze tokenów mają prawa do bilansu firmy, ale nie uczestniczą w zarządzaniu.

DAF to bardziej zdecentralizowany model zarządzania zasobami kryptograficznymi. Fundusz nie ma zespołu; wszystkie decyzje są podejmowane przez wspólną radę złożoną z wszystkich posiadaczy tokenów. Procent kworum jest ustalany indywidualnie dla każdego przypadku.

Zdaniem CTO  xDAO, zespołowi projektu „udało się stworzyć bardzo zaawansowany technologicznie produkt, którego od dawna oczekiwano na rynku”. „Zdecentralizowane finanse rozwijają się tak szybko, że coraz więcej osób chce uczestniczyć w tworzeniu nowego rynku kryptowalut, a DAO stają się w tym przypadku optymalnym rozwiązaniem” – dodał Egor Gavrilov.

https://www.theblockcrypto.com/

 

Comments (No)

Leave a Reply