Projekty DeFi straciły w lutym 21 mln dolarów w wyniku włamań

W ciągu lutego 2023 roku siedem incydentów spowodowało, że projekty DeFi poniosły straty w wysokości około 21,4 mln dolarów – podaje DeFi Llama.

Największą stratą był exploit protokołu Platypus Finance o wartości 8,5 miliona dolarów. Atakujący wykorzystali „błyskawiczną pożyczkę” i błąd logiczny w mechanizmie sprawdzania wypłacalności w kontrakcie.

haki defilliama

Zespół niezwłocznie skontaktował się jednak z głównymi firmami kryptowalutowymi, takimi jak Binance, Tether i Circle, aby zamrozić i odzyskać skradzione aktywa. Pod koniec miesiąca francuskie organy ścigania aresztowały dwóch podejrzanych w sprawie ataku Platypus.

Na początku lutego nieznana osoba nieautoryzowanie wycofała około 114 milionów tokenów ALBT i 98 milionów BEUR z BonqDAO. Ze względu na niską płynność aktywów, haker był w stanie tylko częściowo zamienić je na Ethereum i DAI o wartości około 1,7 mln USD.

W pierwszych dniach miesiąca ucierpiał również Orion Protocol, zdecentralizowana platforma. Łupem hakera padły aktywa o wartości 3 milionów dolarów.

Pod koniec lutego LaunchZone, projekt DeFi oparty na sieci BNB Chain, zgłosił włamanie. Szkody wyniosły 0,7 mln dolarów, a natywny token protokołu stracił 82% wartości.

Po zhakowaniu protokołu dForce napastnicy wycofali aktywa o wartości 3,65 mln dolarów. Jednak nieznani white hakerzy odzyskali wszystkie aktywa.

W 2020 roku projekt został zhakowany po raz pierwszy, co spowodowało około 25 milionów dolarów szkód.

Przypomnijmy, że w 2022 roku branża Web3 poniosła około 3,6 miliarda dolarów szkód w wyniku 167 poważnych ataków.

Comments (No)

Leave a Reply