Projekt DeFi Impossible Finance (IF) stracił 500 000 $ z powodu ataku

Ponownie okradziono projekt DeFi na Binance Smart Chain

Projekt DeFi Impossible Finance (IF) działający w ekosystemie Binance Smart Chain (BSC) został okradziony przy użyciu natychmiastowych pożyczek.

Przedstawiciele projektu stwierdzili, że w pełni zrekompensują środki wniesione do puli płynności. Obiecali poinformować użytkowników o postępach w śledztwie w sprawie incydentu.

Deweloper SushiSwap, Mudit Gupta, zauważył, że jest to około 500 000 USD. Nawiązał również do niedawnego ataku na protokół DeFi BurgerSwap .

Analitycy WatchPlug wyjaśnili, że atakujący wykorzystał lukę w inteligentnym kontrakcie puli płynności. Pozwoliło mu to na dwukrotne uruchamianie swapów „w tej samej cenie”, co zwykle nie jest możliwe.

Na początku czerwca Impossible Finance ogłosiło, że pozyskało 7 milionów dolarów od wielu inwestorów, w tym CMS Holdings i Alameda Research. Zespół planował wykorzystać fundusze na rozszerzenie linii produktów i stworzenie wielołańcuchowego ekosystemu w celu „promowania wzrostu i komponowania sektora DeFi”.

Przypomnijmy, że w maju nieznana osoba wycofała 6,2 mln dolarów z protokołu Belt Finance DeFi opartego na BSC.

W maju haker obniżył cenę tokena PancakeBunny o 80% . Aby manipulować kursami USDT/BNB i BUNNY/BNB pożyczył środki od PancakeSwap.

Później przedstawiciele BSC ogłosili ataki „dobrze zorganizowanych hakerów” na projekty DeFi w ekosystemie i wymienili kilka kroków w celu poprawy bezpieczeństwa i zmniejszenia ryzyka włamania.

 


Comments (No)

Leave a Reply