Programiści Syscoin wprowadzili nowy protokół, zgodny z blockchainem Ethereum

Zespół deweloperów Syscoin uruchomił protokół Syscoin Bridge, dzięki któremu sieć tej kryptowaluty obsługuje teraz tokeny ERC-20.

Planowana aktywacja protokołu, którą ogłoszono w zeszłym miesiącu , odbyła się we wtorek 28 stycznia w bloku 348 000.

Dzięki temu programiści Ethereum mogą korzystać z większej przepustowości, natychmiastowego potwierdzania transakcji i niskich opłat sieciowych Syscoin w swoich zdecentralizowanych aplikacjach, przy jednoczesnym zachowaniu istniejącej funkcjonalności inteligentnych umów.

Test przeprowadzony w maju ubiegłego roku wykazał, że dzięki zastosowaniu ukierunkowanego wykresu acyklicznego z zerowym potwierdzeniem (Z-DAG) sieć Syscoin jest w stanie obsłużyć do 60 000 transakcji na sekundę.

Założyciel Syscoin i główny programista Jagdip Sidhu zauważył, że rozwiązania takie jak Syscoin Bridge mają również kluczowe znaczenie dla decentralizacji rozwijającego się sektora DeFi.

Żadna pojedyncza platforma nie jest w stanie zaspokoić światowego zapotrzebowania na zdecentralizowane finanse bez poświęcania własnej decentralizacji. W pełni funkcjonalne mosty interoperacyjności zapewniają decentralizację, rozwiązują problemy skalowalności i dają użytkownikom możliwość samodzielnego określenia stosunku prędkości transakcji i bezpieczeństwa ”- powiedział.

W 2017 roku Syscoin stał się pierwszą kryptowalutą, która używa protokołu Lightning Network drugiego poziomu w swojej głównej sieci.

Comments (No)

Leave a Reply