Programiści Ethereum są prawie w 100% pewni uruchomienia drugiej wersji sieci w 2020 roku

Vitalik Buterin, Justin Drake, Danny Ryan i inni programiści Ethereum podczas sesji „Ask Me Anything” wyrazili opinię, że nowa wersja sieci (Eth 2.0) będzie działać w tym roku.

Według nich przed pełnym uruchomieniem nowej sieci konieczne jest, aby test, obsługiwany przez trzech klientów Ethereum, działał przez co najmniej osiem tygodni.

Jestem w 95% pewien, że uruchomimy to w 2020 r.” – podkreślił Justin Drake.

Kolejna iteracja wiodącej platformy inteligentnych kontraktów zapowiada się bardziej produktywnie, w szczególności ze względu na przejście na algorytm konsensusu (PoS).

Nazywany również Serenity , Eth 2.0 był opracowywany praktycznie od czasu premiery pierwszej wersji Ethereum w 2015 roku. Jednak ze względu na złożoność technologiczną projektu postęp był bardzo powolny.

Początkowo uruchomienie Ethereum 2.0 zaplanowano na styczeń, a następnie przeniesiono do II kwartału 2020 roku. Teraz programiści nie wykluczają, że wydarzenie oczekiwane przez wielu może się wydarzyć 30 lipca, w piątą rocznicę uruchomienia Ethereum.

Faza zerowa na pewno rozpocznie się w 2020 r. Audyty są przeprowadzane, a sieci testowe są co tydzień bardziej niezawodne” – powiedział Ryan. „Nie widzę powodu, dla którego faza zerowa może się nie rozpocząć w tym roku”.

Danny Ryan i Vitalik Buterin wyrazili przekonanie, że do uruchomienia fazy zerowej, która obejmuje wdrożenie systemu PoS Beacon Chain, wystarczająca jest stabilna praca dwóch klientów. Jednak inni badacze nalegają na bardziej konserwatywne podejście.

Ryan zauważył również, że prace nad fazą zerową zostały zakończone w 99%. Faza pierwsza jest gotowa w 90%. Jednak niektóre elementy systemu, a także lekki klient opracowany przez Nimbus dla smartfonów z systemem Android, nadal wymagają audytu i testów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.