Programiści Ethereum 2.0 zwiększą rozmiar bloku o 8 razy

Zespół programistów drugiej wersji protokołu Ethereum postanowił wyeliminować różne trudności z implementacją shardingu, zwiększając rozmiar bloku o osiem razy.

Koordynator Ethereum, Danny Ryan, powiedział:

Zdecydowaliśmy się powiększyć bloki w oparciu o wyniki naszego ostatniego badania . Chodzi o bezpieczny rozmiar bloku i czas jego przesyłania, dlatego dostępność danych systemowych nadal przekracza 1 MB / s. Pozwoli nam to osiągnąć przewagę w skalowaniu, gdy zostaną wykonane takie rzeczy jak ZKrollup i OVM

ZKrollup to hybrydowa metoda skalowania, która łączy sieci poziomu 1 i poziomu 2. Jest on także oparty na Proof of zero knowlegde.

OVM ( Optimistic Virtual Machine ) to rozwiązanie od twórców Plasma, mające na celu obsługę wszystkich protokołów opartych na Ethereum drugiego poziomu.

Sieć Ethereum bedzie przetwarzać do 1 miliarda transakcji dziennie, a nie około 1 miliona, jak obecnie.

Według Danny’ego Ryana, dzięki ośmiokrotnemu wzrostowi bloku, przepustowość sieci z 64 shardami będzie dość wysoka – około pół miliarda transakcji dziennie:

Aby osiągnąć porównywalną skalowalność, docelowy rozmiar bloku shardu zostanie zwiększony osiem razy – z 16 Kb do 128 Kb”.

Przypomnijmy, że aktywacja hard forka Stambul w głównej sieci Ethereum odbędzie się na bloku nr 9 056 000. Stanie się to około 4 grudnia.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.