Programiści Dogecoin wznawiają pracę po dwuletniej przerwie

Główny programista Dogecoin, Ross Nicoll, ogłosił zamiar wznowienia prac nad kodem DOGE.

Ostatnia duża aktualizacja w sieci Dogecoin miała miejsce około dwa lata temu.

Ludzie mówią, że to żart, ale bardzo ściśle przestrzegamy kodeksu. Kiedy DOGE wystartował w górę, uwaga wróciła i chcemy utrzymać walutę w dobrym stanie”- powiedział Nicoll w rozmowie z CoinDesk .

Nicoll twierdzi, że w wyniku zwiększonego zainteresowania Dogecoin, zaczął borykać się z problemami ze skalowalnością. W ciągu ostatniego miesiąca liczba pełnych węzłów w jego sieci wzrosła z kilkuset do 1300.

Większość węzłów korzysta z ustawień domyślnych, które pozwalają tylko na nawiązywanie połączeń, ale nie są akceptowane. To z kolei zmniejsza niezawodność sieci i prowadzi do problemów z synchronizacją portfeli.

Dogecoin Core 1.21

Deweloperzy muszą teraz uwzględnić w swoich bazach kodu aktualizacje z siedmiu głównych wydań Bitcoin Core, które zostały wydane po zatrzymaniu rozwoju Dogecoin. W przeszłości starali się kopiować elementy kodu Bitcoin Core z ostatnich wydań. W rezultacie powinien pojawić się Dogecoin Core 1.21, który stanie się alternatywną odmianą oprogramowania Bitcoin Core 0.21.

Nicholl nie wyklucza, że ​​w przyszłości mogą ponownie zostawić pracę nad Dogecoinem dodając, że programiści zawsze monitorują bezpieczeństwo kryptowaluty.

Kryptowaluta Dogecoin ma obecnie hashrate na poziomie około 300 terahashów.

Dogecoin używa algorytmu haszującego Scrypt zamiast SHA-256 Bitcoina, który ma chronić go przed ASIC. Koszt 51% ataku 51% na Dogecoin to 8 mln$ na tydzień.

źródło: https://www.coindesk.com/dogecoin-surging-price-resurrected-technical-development