Problemy z zakupem BTC na Coinbase

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła wczoraj problemy na Coinbase.com i aplikacjach mobilnych. Problemy niemożliwiają użytkownikom zakup bitcoinów.

Zapisy ostatnio zainicjowanych transakcji mogą mieć opóźnienia na kontach Coinbase. Mogą też wystąpić problemy z realizacją niektórych zakupów na platformie”- pisze giełda.

Coinbase prosi użytkowników, aby nie przesyłali ponownie wniosków, ponieważ doprowadzi to do ich powielenia.

Zazwyczaj na Coinbase cena BTC jest trochę wyższa w porównaniu do innych giełd. Zazwyczaj o około 150-200USD. Ostatnio jednak sytuacja się odwróciła i to na Coinbase mozna było kupić BTC taniej niż na wielu innych giełdach

Jak zauważył analityk Willie Wu, ceny Coinbase są uwzględnione w indeksach wielu produktów pochodnych, na które to zjawisko może mieć negatywny wpływ.

Transakcje kupna nie zamykają się w Coinbase ” – pisze Wu. – To prawdopodobnie wpływa na algorytmy handlowe. Popyt kupujących nie pochodzi z Coinbase, ponieważ transakcje kupna nie są rejestrowane. Cena Coinbase jest używana w koszyku cen giełdowych w celu uzyskania ceny indeksu, po której handluje się kontraktami futures. To daje algorytmom niedźwiedzi sygnał, który spowoduje dalszą sprzedaż”.

Traderzy zgłaszają również problemy na giełdzie Kraken. Cena bitcoina w ciągu ostatniego dnia spadła o 22%, co doprowadziło do powstania największej dziennej świecy wyrażonej w dolarach przez cały okres istnienia rynku.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.