Steve Forbes: Libra przyćmi bitcoin i zastąpi dolara

Steve Forbes, redaktor naczelny i szef Forbes Media, poparł projekt kryptowaluty Libra, sugerując, że nowa moneta może zastąpić dolara amerykańskiego jako walutę światową i „przesłonić bitcoina”. Napisał o tym w liście otwartym do szefa największego na świecie portalu społecznościowego Marka Zuckerberga.

Steve Forbes powiedział, że projekt kryptowaluty na Facebooku ma wszelkie szanse powodzenia.

Jeśli poprawnie zagrasz swoją kartą w Libra, możesz stać się Henry Fordem świata finansów. Twoja nowa waluta może być na równi z wynalezieniem monet i pieniędzy papierowych wiele wieków temu. Może zastąpić dolara amerykańskiego jako walutę światową ”, zwrócił się do Zuckerberga prezes Forbes Media.

Warto zauważyć, że sam Mark Zuckerberg, który rzadko mówi o projekcie kryptowaluty swojej firmy, również skomentował jego perspektywy.

Tworzenie systemu finansowego nie jest czymś, co możemy osiągnąć samodzielnie. Dlatego nasza rola była w procesie kładzenia fundamentów. Jednakże Stowarzyszenie Libra jest niezależną organizacją, w której będziemy mieli tylko jeden głos. Mamy nadzieję, że zanim zaczniemy, będziemy mogli zebrać 100 współzałożycieli ”- powiedział założyciel Facebooka.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.