Prezes PayPal: Zainteresowanie Bitcoinem przekroczyło nasze oczekiwania

Dyrektor generalny PayPal, Daniel Schulman, ujawnił nowe szczegóły dotyczące planu firmy, aby dodać obsługę Bitcoin i innych kryptowalut.

Shulman wyjaśnił, że w pierwszej połowie przyszłego roku PayPal pozwoli klientom korzystać z kryptowalut do płacenia za towary u 28 milionów handlowców za pomocą platformy firmy, bez zwiększania prowizji dla kupujących lub sprzedających.

Według niego na liście oczekujących na dostęp do kryptowalut, która jest obecnie otwarta dla 10% klientów, znalazło się 2-3 razy więcej osób, niż zakładała firma. Schulman potwierdził, że amerykańscy użytkownicy będą podłączeni do usługi w ciągu najbliższych kilku tygodni. W związku ze wzrostem zainteresowania PayPal zdecydował się podnieść tygodniowy limit kupowania kryptowalut z 10 000 do 15 000 dolarów.

Mówiąc o szerszych perspektywach, zauważył, że firmy i banki centralne zaczynają eksperymentować z kryptowalutami, osobno podkreślając praktyczne znaczenie cyfrowych portfeli. Takie portfele są zwykle rozumiane jako usługi płatnicze Apple i Google, ale mogą też zawierać rozwiązania do przechowywania bitcoinów.

Portfele cyfrowe są naturalnym dodatkiem do wszystkich form waluty cyfrowej” – powiedział Schulman, dodając, że PayPal aktywnie negocjuje z bankami centralnymi i organami regulacyjnymi, aby znaleźć nowych użytkowników, którzy mogą być zainteresowani takimi portfelami.

https://fortune.com/2020/11/02/paypal-cryptocurrency-bitcoin-venmo/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.