Prezes drugiego największego polskiego banku na Blockchain Economic Forum 2019

Michał Krupiński, Prezes Zarządu i Szef Banku Pekao S. A., na zjeździe Blockchain Economic Forum 2019 będzie wypowiadał się na temat:
Czy nadchodzi nowa era zdecentralizowanych systemów płatności?”
Wystąpienie przeprowadzone będzie wraz z Bradem Garlinghouse, dyrektorem generalnym Ripple,  w ramach części programu Systemy Płatności Okrągłego Stołu 2020.

Spotkanie na takim szczeblu wywołało rzecz jasna szum plotek i domysłów. Niektórzy spekulują, że Bank Pekao S. A. może być kolejnym partnerem Ripple. Jeden z entuzjastów tego pomysłu podzielił się swoją opinią.

Ten bank [Pekao, przyp. red.] do 2016 roku władany był głównie przez Unicredit (obecny partner Ripple). Wtedy właśnie Unicredit zdecydowało się sprzedać większość swoich udziałów pewnej polskiej firmie ubezpieczeniowej. Bank ten znany jest z technologicznej otwartości. Jako pierwsi w Polsce zaoferowali na przykład bankowość elektroniczną. Uważam zatem za bardzo prawdopodobne, że Pekao S. A. będzie kolejnym, jeszcze oficjalnie nieogłoszonym, partnerem Ripple. Może przekonamy się o tym w przyszłym tygodniu.”

Pojawiają się również głosy bardziej sceptyczne. Niektórzy specjaliści twierdzą, że obecne zasady podatkowe w Polsce są niekorzystne dla transakcji krypto. Wobec czego taka współpraca nie miała by zbyt wielkiego sensu.

Cóż, to wszystko tylko spekulacje. Jeśli do współpracy rzeczywiście ma dojść, dowiemy się tego jeszcze w tym tygodniu, bowiem cały event odbędzie się w dniach 24-26.01.19 w Davos (Szwajcaria). Wystąpienie dyrektora drugiego największego polskiego banku odbędzie się już pierwszego dnia między 19:00 a 20:00.