Praktytczny poradnik o tym jak kopać Ethereum

Ethereum jest platformą, której natywną walutą jest Ether (Eth). Działanie jej opiera się na technologii Blockhain, obsługuje kontakty peer- to- peer. Platforma ma zasięg globalny, łączy waluty i nowe aplikacje. Twórcą Ethereum jest Vitalik Buterin, programista, przedsiębiorca, badacz rynku kryptowalutowego oraz autor wielu publikacji na ten temat. Ethereum ostatnimi czasy cieszy się wzrostem popularności, dlatego też ważne by mieć świadomość w jaki sposób można kopać tę kryptowalutę.

Jak zacząć kopać Ethereum?

Kopanie Ethereum jest stosunkowo proste, wymaga jedynie instalacji programu do kopania kryptowaluty Ether, ponadto umożliwienie swojemu komputerowi wykorzystania mocy obliczeniowej do pracy z algorytmami. Ważne, by GPU- karta graficzna była wydajna, jeszcze lepiej, kiedy jest ich kilka. Rozpoczynając kopanie Ether, należy mieć świadomość, że rachunki za prąd, które będziemy otrzymywać wzrosną. W dalszym ciągu na kopaniu Ether możemy zarobić, więc będzie to opłacalna inwestycja.

Gdzie kopać Ethereum?

Doskonałą platformą, poprzez którą możemy rozpocząć kopanie Ethereum jest F2Pool, która ma siedzibę w Azji oraz w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Najkorzystniej jest czerpać Ether, poprzez ETH pool, wykonanie tzw. minigu samodzielnie, nigdy nie będzie właściwym rozwiązaniem. ETH pool to grupa badaczy, wspólnie kopiących, którzy wszystkie zyski wypracowane przez team, dzielą pomiędzy siebie. Lepiej jest pracować w zespole, gdyż samodzielna praca nie daje gwarancji nagrody, gdyż jesteśmy w tym osamotnieni, konkurujemy z całą resztą świata.

Jak należy kopać Ethereum na telefonie?

Kopanie kryptowaluty przy pomocy telefonu jest ograniczone wieloma restrykcjami, dlatego nie osiągniemy w ten sposób wielkiej fortuny. Pewne zyski jednak jesteśmy w stanie cyklicznie osiągać, zacząć trzeba od pobrania aplikacji na telefon, którą bez trudu uzyskać możemy poprzez sklep Google Play. Wielkich zysków w ten sposób nie wypracujemy, jednak możemy uzyskać wiele cennych doświadczeń.

W jaki sposób kopać Ethereum za darmo?

Kopanie kryptowaluty jest dochodowym zajęciem, jednak nie wszyscy chcą od razu inwestować swoje środki finansowe w interes, którego nie są w 100 % pewni. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą poznać specyfikę miningu, jest portal Eobot. Użytkownicy decydujący się na eobot, uzyskują możliwość korzystania z kranu crypto, jak też każdego dnia otrzymują darmowe monety, które można następnie wymienić na moc wydobywczą.

W jaki sposób kopać Ethereum na komputerze PC?

Kopanie Ethereum na komputerze jest stosunkowo łatwe, najpierw należy włączyć program do kopania a następnie pozwolić wykorzystać moc obliczeniową. Miner jest to komputer, którego specjalizacją jest kopanie kryptowalut, w tym omawainego właśnie Ethereum. Obecnie rekomendowanymi koparkami kryptowalut są AMD Radeon RX 5700 XT, GeForce RTX 3070, GeForte RTX 3090.

Doskonałą koparką do Ethereum okaże się ASIC bitcoin, której posiadacze mogą liczyć na 0% prowizję od Gamer Hash. Platforma Gamer Hash na chwilę obecną obsługuje już ponad pół miliona graczy. Oczywiście istnieje możliwość kopania bez wykorzystania aplikacji Gamer Hash, jednak jest ona w pełni sprawdzona, warto jej zaufać. Korzystając z aplikacji Gamer Hash, należy mieć świadomość, że nasz PC pozostaje praktycznie nieobciążony. Kwoty, które płacimy za działanie komputera przez cały miesiąc, który pobiera moc, są niewielkie, sięgające 60 złotych. Warto też być świadomym, że zarabiając na karcie graficznej, w Gamer Hash, płacimy mniej za pobór prądu, niż gdy gramy w gry.

Kopanie Ethereum jest niezwykle dochodowe przy jednej karcie graficznej, mając zaś dodatkowe procesory graficzne, zwiększamy jedynie nasz zysk, zdecydowanie poprawiając nasz dodatni bilans finansowy.

Comments (No)

Leave a Reply