Powody, dla których Ethereum (ETH) to przyszłość zdecentralizowanego Internetu

Po pierwsze, Ethereum ma ogromną i rozwijającą się sieć twórców. Obecnie Ethereum (ETH) ma w swojej sieci ponad 250 000 programistów, a liczba ta rośnie z dnia na dzień. Jest to korzystne dla Ethereum, ponieważ przy tak dużej liczbie programistów, liczba Dappów utworzonych na blockchainie Ethereum również będzie wysoka. Ten sukces przyciągnie więcej twórców do łańcucha blocków Ethereum, co dodatkowo rozszerzy zakres Ethereum w przestrzeni Dapps.

Istnieje wiele platform Dappa, które mogą być szybsze i bardziej skalowalne niż Ethereum (ETH), ale wątpliwe jest aby kiedykolwiek prześcignęły Ethereum. W rzeczywistości wiele projektów na dłuższą metę zostanie pozbawionych twórców i zniknie z rynku. W większości przypadków na rynku liczy się dominacja, a nie postęp techniczny. Podobnie jak wiele małych firm smartfonów, które produkują lepsze smartfony niż Apple i Samsung, ale nikt o nich nie słyszał bądź poprostu ich nie kupuje.

Po drugie, większość z tych innych platform, które reklamują się jako zabójcy Ethereum, również ma swoje wady. Ekosystem blockchain jest tak młody, że byłoby naiwnością sądzić, że powstała już doskonała platforma. Gdyby większość z nich miała być testowana w skali Ethereum, rozpadłaby się. Powodem, dla którego **Ethereum** wydaje się zostawiać resztę w tyle, jest fakt, że jest szczery w swoich wadach. Ale zespół Ethereum jest również bardzo otwarty na temat rozwiązań, nad którymi pracują, aby rozwiązać wyeliminować te wady. Na przykład zespół Ethereum pracował nad Sharding i Plasma jako dwoma możliwymi rozwiązaniami problemów skalowalności i szybkości transakcji. Po ich wdrożeniu Ethereum może bardzo łatwo „zabić” resztę rynku platform. To dlatego, że rozwiąże problemy, które wykorzystują jako główny punkt sprzedaży i zaletę w porównaniu do ETH.

W ciągu najbliższych kilku lat rynek platform może zostać zdominowany przez Ethereum a jego udział może osiągnąć aż 90%. Pozostałe 10 % podzieli między siebie NEO i inni. Nie będzie zaskoczeniem, że Ethereum (ETH) osiagnie wartość 3000 USD i więcej w najbliższej przyszłości. Niektórzy specjaliści od kryptowalut twierdzą nawet, że Ethereum osiągnie wartość 3000 USD jeszcze w tym roku i 15000 USD do 2021roku.

 

 

 

 

źródło: cryptorecorder.com