Posiadacze tokenów SushiSwap idą do sądu?

Inwestor krypto mądry po szkodzie?

Posiadacze tokenów DeFi SushiSwap chcą wnieść pozew zbiorowy przeciwko założycielowi, który ukrywa się pod pseudonimem Chef Nomi. Pisze o tym Forbes.

Wartość SushiSwap zmieniła się szybko i nieoczekiwanie w weekend. Chef Nomi został skrytykowany przez społeczność po tym, jak sprzedał warte kilka milionów dolarów tokenów SUSHI. Po zdumpowaniu ceny tokenów postanowił zrezygnować z zarządzania, przekazując klucze prezesowi giełdy FTX Samowi Bankman-Friedowi. Cena tokena SUSHI spadła z 11 USD do 1 USD, a następnie powróciła do 3 USD.

Pomimo wszystkich ostrzeżeń o ryzyku, projekt zgromadził aktywa w swoich pulach w wysokości 1,5 miliarda dolarów. Teraz niektórzy inwestorzy mają nadzieję na odzyskanie pieniędzy, odbierając je od anonimowego założyciela.

Ponieważ szef pozostaje anonimowy, nie jest jeszcze jasne, czy można oczekiwać jakichś wyników i czy w grę będą wchodzić FBI czy IRS” – pisze Forbes.

Bankman-Fried powiedział gazecie, że był „zszokowany”, gdy Chef Nomi zdecydował się przekazać mu projekt. Przyznał jednak, że ruch ten był prawdopodobnie najbardziej korzystny dla SushiSwap.

Powiedział, że nie wybrał jeszcze posiadaczy z wieloma podpisami do kontrolowania SushiSwap. Obecnie są wybierani na Twitterze, po czym nominacje zostaną poddane głosowaniu wśród posiadaczy tokenów.

Mam wiele pomysłów, które można wdrożyć po zakończeniu migracji, w tym uzupełnienie platformy o margin, pożyczki i stworzenie jej osobnej wersji w oparciu o DEX Serum. Ale nie zrobię tego jednostronnie. Dalsze decyzje zostaną podjęte przez społeczność” – napisał.

W wyniku ostatnich wydarzeń użytkownicy Binance również zaczęli zgłaszać roszczenia. Dyrektor generalny giełdy, Changpeng Zhao, jest przekonany, że postępuje słusznie, listując ryzykowne projekty.

Jako liderzy w naszej branży wspieramy innowacje. Innowacja niesie ze sobą duże zyski i wysokie ryzyko. Niektóre projekty lecą na księżyc, inne kończą się niepowodzeniem. Zawsze odpowiednio obliczaj ryzyko”.

źródło: https://www.forbes.com/sites/tatianakoffman/2020/09/06/exclusive-sbf-speaks-out-on-defis-sushi-saga/#1b30e3a35145

brak komentarzy

zostaw odpowiedź