Popularność Dogecoin doprowadziła do awarii systemów Robinhood

Dogecoin odnotował rekordowe wzrosty w ciągu ostatniego tygodnia.

Popularność kryptowaluty wśród traderów doprowadziła do awarii niektórych systemów Robinhood. W piątek zespół Robinhood opublikował na firmowym blogu artykuł, w którym przeprosił za anulowanie części zamówień w parach z DOGE. W artykule stwierdzono, że późnym wieczorem w czwartek 15 kwietnia moneta przekroczyła 0,25 $, powodując tymczasową awarię systemów firmy, w tym systemu dopasowywania zamówień.

Większość problemów została rozwiązana w około godzinę, a platforma była w pełni sprawna po dwóch godzinach. Jednak po kilku kolejnych godzinach systemy zostały ponownie przeciążone, gdy kurs DOGE osiągnął 0,5$.


Twórcy zauważyli: „Sytuacja jest dla nas całkowicie nie do przyjęcia. Nasze zespoły pracują przez całą dobę, aby zapewnić najwyższy możliwy poziom usług. Zainteresowanie kryptowalutami nie słabnie, dlatego w weekendy można zaobserwować okresowe przerwy w świadczeniu usług”.

DOGE za 1$

W momencie publikacji Dogecoin kosztuje 0,31$ za monetę. Według CoinMarketCap, DOGE wzrósł o 428% w ciągu tygodnia. Teraz zajmuje siódmą pozycję rankingu pod względem kapitalizacji, która sięga 42 miliardów $.

Dogecoin zaczął rosnąć pod koniec 2020 roku, kiedy zwrócił na to uwagę amerykański przedsiębiorca Elon Musk. Jednocześnie moneta została uznana przez deweloperów za porzuconą, ale po tym, jak jej kurs wzrósł, zespół programistów wrócił do pracy.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.