Ponad milion GöETH zostało zdeponowanych w Testnet Ethereum 2.0 Medalla

Testnet Medalla zebrał ponad 1 milion GöETH w depozytach, w niecały tydzień po jego uruchomieniu, sygnalizując aktywne zainteresowanie uczestników systemu testowaniem.

Testnet Medalli wystartował 4 sierpnia. Kluczowym warunkiem była obecność 16 385 walidatorów, z których każdy musiał wpłacić depozyt zabezpieczający, aby uzyskać odpowiednie uprawnienia. Weryfikatory pomyślnie zakończyły zadanie przed zaplanowaną datą uruchomienia.

Medalla to ostateczna wersja sieci testowej przed rozpoczęciem fazy zerowej Ethereum 2.0 i pierwsza sieć testowa Ethereum 2.0 skierowana do „głównego nurtu”. Wcześniej współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział, że jeśli w fazie testów nie zostaną zidentyfikowane żadne poważne problemy, Ethereum 2.0 może wystartować w listopadzie. Na razie programiści są zadowoleni z wyników testów, choć przyznają, że na starcie wystąpiły pewne trudności.

Zespoły klientów spieszyły się, aby dostarczać użytkownikom aktualizacje w ostatniej chwili, a wielu walidatorów było nieprzygotowanych na etapie wydania bloku zerowego, co doprowadziło do niezadowalającego poziomu uczestnictwa” – napisał programista Prysmatic Labs, Terence Cao.

Następnie stwierdził, że Medalla był „wspaniałym doświadczeniem, które zachwyciło setki ludzi Eth 2 i pomogło przyciągnąć nowych”.

W międzyczasie sieć główna Ethereum zanotowała nowy rekord w liczbie adresów zawierających co najmniej 0,1 ETH. Według Glassnode , wczoraj ich liczba przekroczyła 3,2 miliona, a handel Etherem nadal utrzymuje się na poziomie nieco poniżej 400 USD, co wskazuje na względną stabilność w ciągu ostatnich kilku dni.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.