Ponad dwa miliony nowych użytkowników Kucoin w drugim kwartale 2021 r

KuCoin zwiększa liczbę użytkowników o 1144% w II kwartale

Giełda kryptowalut KuCoin podała, że łączna liczba nowych użytkowników w drugim kwartale 2021 przekroczyła dwa miliony. W porównaniu do poprzedniego kwartału jest to rekordowy wzrost o 1144%, w ujęciu rocznym o 709%.

W tej chwili KuCoin dokonał 810 milionów transakcji na łączną kwotę 400 miliardów dolarów.Średni dzienny wolumen obrotu w ciągu ostatniego roku wzrósł o 791% i obecnie wynosi 4,3 miliarda dolarów. I chociaż liczba ta jest niższa niż Binance, Coinbase, Huobi Global i FTX, platforma nadal jest jedną z największych giełd kryptograficznych na świecie.

Rośnie również liczba użytkowników KuCoin na urządzeniach mobilnych – w porównaniu do ubiegłego roku liczba pobrań wzrosła o 755%. W drugim kwartale 2021 r. odnotowano wzrost o 178%, przy 1,07 mln instalacji w poprzednim kwartale. Obecnie ponad połowa (54%) traderów korzysta z platformy na swoich urządzeniach mobilnych.

Handel mobilny ostatnio prześcignął użytkowników komputerów stacjonarnych, napędzany rosnącym popytem na usługi płatnicze wśród sprzedawców detalicznych na całym świecie, a także powszechnym stosowaniem płatności zbliżeniowych.

Co ciekawe, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy liczba użytkowników płci żeńskiej wzrosła ponad trzykrotnie. 120% kwartalny wzrost liczby nowych użytkowników płci żeńskiej i 350% roczny wzrost przyczyniły się do szybkiego rozwoju branży krypto w tym roku.

Co ciekawe, rok temu kobiety stanowiły 12% użytkowników KuCoin, odpowiednio 88% stanowili mężczyźni. Dziś kobiety stanowią 38%.

KuCoin będzie nadal rozszerzać swój zasięg w 2021 r., w tym w krajach rozwijających się w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji. Priorytetem są kraje o wysokiej inflacji i rozwiniętej komunikacji mobilnej.