Polygon z Nexon łączą siły by wprowadzić blockchain do gier

Nexon wybiera technologię Polygon, aby wprowadzić blockchain do gier

Wydawca gier wideo Nexon zbuduje dedykowaną Polygon Supernet do obsługi ekosystemu blockchain w swoim przebojowym MapleStory Universe.

Supernets to infrastruktura blockchain, która zapewnia modułową strukturę do budowy szybkich, skalowalnych i bezpiecznych sieci z zaawansowanymi funkcjami i możliwościami .

Dedykowana sieć Polygon Supernet pozwoli firmie Nexon dostosować blockchain do wymagań gier online. MapleStory ma 180 milionów zarejestrowanych użytkowników i ma rozwiniętą ekonomię w grze.

Rozwiązanie oparte na nowej technologii pozwoli na jej rozbudowę, dając graczom możliwość zarabiania i kolekcjonowania NFT. Dzięki kolekcjonerskim przedmiotom cyfrowym możliwe będzie odblokowanie różnych korzyści lub przydatnych funkcji w ekosystemie.

Koreańska firma obsługuje ponad 60 gier online z ponad 1,3 miliardem zarejestrowanych użytkowników. W 2021 roku Nexon zainwestował 100 milionów dolarów w bitcoin. Jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że wydawca gry był zainteresowany kupnem giełdy kryptowalut Bithumb, jednak firma zdementowała te informacje.

Wybierając Polygon Supernets do zasilania MapleStory Universe, Nexon wysyła mocną wiadomość do branży gier na temat przyszłości blockchain w grach” – powiedział Ryan Wyatt, prezes Polygon Labs.

Comments (No)

Leave a Reply