Polkadot od ICO wzrosło o 2000%

Polkadot szybko awansował i stał się jednym z największych projektów kryptowalutowych. Jego natywny token DOT był ostatnio denominowany w stosunku 1:100. Po tym wydarzeniu, wczesni inwestorzy Polkadot mogą cieszyć się zwrotem z inwestycji wynoszącym prawie 2000%.

Stało się to możliwe dzięki najnowszym osiągnięciom firmy, wiadomościom o uruchomieniu mainnetu oraz notowaniom DOT na kilku znaczących giełdach kryptowalutowych.

Historia i misja projektu Polkadot

Oryginalna biała księga Polkadot ujrzała światło dzienne w październiku 2016 roku, ale dopiero rok później projekt zebrał fundusze podczas ICO. Stało się to po tym, jak dr Gavin Wood i Peter Czaban założyli Fundację Web3 – organizację non-profit wspierającą badania i rozwój sieci Polkadot.

Fundacja zakończyła projekt ICO w październiku 2017 roku i udało jej się zebrać ponad 140 milionów dolarów, sprzedając 50% z 10 000 000 dostępnych tokenów DOT. Pomimo kilku niefortunnych wydarzeń, które doprowadziły do utraty ponad połowy zebranych środków, projektowi udało się przetrwać. Spółka przeprowadziła dwie prywatne transakcje sprzedaży – jedną w 2019 roku i jedną latem 2020 roku.

Wszystkie sieci i aplikacje Polkadota, zbudowane w oparciu o strukturę blockchaina Substrat, mogą zawierać transakcje i przenosić dane z innymi sieciami opartymi na tym samym łańcuchu. Innymi słowy, sieć Polkadot umożliwia interoperacyjność i skalowalność dla wszystkich sieci, które ją wykorzystują.

Niektóre z najnowszych usprawnień obejmują uruchomienie sieci testowej przeznaczonej dla parachainów i związanych z nimi technologii zwanych Rococo. Integrując Polkadot z Cumulusem i HRMP, Rococo umożliwia programistom rejestrowanie łańcucha bazującego na Substrate jako parachainu i przesyłanie wiadomości Łańcuchem Przekaźnikowym (Relay Chain) oraz „pisanie logiki dla parachainów w celu wysyłania wiadomości do innych parachainów poprzez Łańcuch Przekaźnikowy”.

Redenominacja DOT i zwrot z inwestycji

Podczas ICO Polkadot w październiku 2017 roku, tokeny DOT były sprzedawane średnio po 30 dolarów za monetę. W momencie pisania tego artykułu jeden DOT kosztował tylko 6 dolarów. Jest jednak pewien haczyk.

21 sierpnia tego roku token DOT został zdenominowany przez współczynnik 100. Oznacza to, że dotychczasowi posiadacze DOT, otrzymali 100 nowych tokenów za każdy token który posiadali wcześnij. Innymi słowy, ci, którzy kupili 1 DOT za 30 dolarów w 2017 roku, teraz mają 100 DOT o wartości 6 dolarów każdy, co daje łączną wartość 600 dolarów za jedną monetę.

Podsumowując, inwestorzy którzy zainwestowali w Polkadot podczas ICO, odnotowali ogromne zyski wynoszące około 2000%.

Cała historia Polkadot nie obyła się jednak bez problemów. Pomimo początkowych ostrzeżeń zespołu, niektóre giełdy kryptowalutowe, takie jak Binance i Kraken, notowały token DOT przed jego redenominacją, co spowodowało pewne zamieszanie, a niektórzy inwestorzy stracili swoje pieniądze.

Comments (No)

Leave a Reply