Podaż Ethereum na giełdach spadła o 37% od The Merge

We wrześniu ubiegłego roku sieć Ethereum (ETH) dokonała długo oczekiwanego przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). Od czasu tej aktualizacji, zwanej „the Merge”, Ethereum po raz pierwszy stało się deflacyjne. Niedawno podaż ETH osiągnęła rekordowo niski poziom około 120 milionów etherów.

Według danych on-chain firmy Santiment zajmującej się analizą kryptowalut, ilość ETH dostępna na giełdach kryptowalutowych również nadal spada od czasu Merge.

Mniej ETH na giełdach

Od września na giełdach kryptowalutowych dostępnych jest obecnie o 37% mniej eteru. Tuż przed Merge na giełdach znajdowało się łącznie 19,12 mln ETH o wartości 31,3 mld USD. Obecnie liczba ta spadła do 13,36 mld ETH, co przy obecnej cenie Ethereum jest warte 19,7 mld USD.

Stały spadek podaży na giełdach jest uważany za byczy znak, ponieważ oznacza, że jest mniej ETH dostępnych do handlu lub sprzedaży.

Od czasu upadku giełdy kryptowalut FTX wyraźnie nastąpił duży spadek podaży Ethereum na giełdach. W tym czasie wielu inwestorów zabezpieczało swoje środki wypłacając swoje cyfrowe aktywa z scentralizowanych giełd.

Aktualizacja Ethereum Shanghai

Za rogiem jest też ważna aktualizacja Shanghai. W zeszłym tygodniu udało się zrealizować pierwsze wypłaty ETH w sieci testowej „Zhejiang”. Aktualizacja Shanghai, która jest zaplanowana na marzec tego roku, zintegruje więcej propozycji ulepsze, a także pozwoli na wypłatę ereru z kontraktu stakingowego. Do tej pory nie było to możliwe.

Obecnie na Beacon Chain zablokowano 16 milionów ETH, czyli 14% całkowitej podaży. Stanowi to około 25 miliardów dolarów przy obecnym kursie Ethereum. Według JPMorgan, więcej osób zacznie stakować swoje ethery po uruchomieniu aktualizacji Shanghai.

Comments (No)

Leave a Reply