Playboy wyda kolekcję NFT „The Art of Gender and Sexuality”

Playboy wyda serię NFT we współpracy z Fundacją Sevens

Artyści, którzy stworzą kolekcję, zostaną wyłonieni w drodze konkursu. Zgodnie z oświadczeniem Playboya na Twitterze, we współpracy z Sevens Foundation, organizacją non-profit, wybiorą 50 prac do serii NFT. Nabór do pierwszego cyklu NFT „The Art of Gender and Sexuality” rozpoczął się 1 września i potrwa do 1 października. W listopadzie prace laureatów zostaną zaprezentowane na konferencji NFT.NYC.

W maju Playboy nawiązał współpracę z cyfrowym artystą Slimesunday, aby wydać kolekcję NFT zatytułowaną „Liquid Summer”, która zawiera archiwalne zdjęcia Playboya. W sierpniu Playboy opublikował artykuł edukacyjny dla artystów o tym, jak wydać NFT. Według Liz Suman, wiceprezes Playboy ds. sztuki, zainteresowanie marki kryptowalutami i NFT jest logiczne w przypadku 70-letniej historii oporu wobec cenzury.

Zawsze byliśmy miejscem, w którym sztuka była promowana czasami bardzo kontrowersyjnymi metodami” – powiedział Suman.

Widzimy NFT jako granicę dla kreatywnej ekspresji w przyszłości”.

Suman powiedział, że zespół kuratorski Playboya nada priorytet pracom aspirujących i niedostatecznie reprezentowanych artystów cyfrowych, w tym kobiet i artystów niebinarnych, a także artystów, którzy mają niewielu obserwatorów w mediach społecznościowych.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.