Platforma Steemit migruje do ekosystemu TRON z 20 milionami użytkowników

Zdecentralizowana sieć społecznościowa Steemit i jej aplikacje zostaną wkrótce przeniesione do blockchaina TRON. Migracja nastąpi w ramach strategicznego partnerstwa między Steemit Inc. i Tron Foundation.

Blog Fundacji Tron mówi, że praca nad migracją sieci społecznościowej, jej produktów i usług rozpoczyna się natychmiast.

Również w sobotę, 15 lutego, CEO Fundacji Tron, Justin Sun i jego kolega ze Steemit Inc. Ned Scott zorganizują sesję AMA na platformie Dlive, podczas której udzielą wyczerpujących odpowiedzi dotyczących partnerstwa i przyszłej platformy STEEMIT 2.0, jak ją nazwał Justin Sun.

Wiadomo już, że istniejący token Steem (STEEM) zostanie przeniesiony do łańcucha bloków Tron, a dla użytkowników odbędzie się airdrop nowych tokenów.

Ponadto Tron Foundation twierdzi, że firma nie zainwestowała w Steemit, a twórcy Steemit podjęli decyzję o dobrowolnym porzuceniu własnego łańcucha bloków. Planowane jest także uruchomienie wspólnego akceleratora mającego na celu rozwój platformy Steemit.

Strony osiągnęły porozumienie w sprawie przyszłości Steemit. To więcej niż pieniądze. Steemit potrzebuje infrastruktury i wsparcia społeczności dla skalowalnej sieci, którą może zapewnić tylko TRON ”, powiedział przedstawiciel Steem.

Firma Steemit została założona w 2016 roku przez Neda Scotta i Dana Larimera, którzy obecnie zajmują stanowisko CTO w Block.one, firmie stojącej za rozwojem sieci EOS.

Comments (No)

Leave a Reply